MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Ne İşe Yarar?

Aşağıda MEB e-okul veli bilgilendirme sistemi ne işe yarar kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi, Milli eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir iletişim ağı sistemidir. 2007 yılında kullanılmaya başlanan e okul sistemi sayesinde öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisinde önemli gelişmeler yaşanmıştır. Doğru, düzenli ve gerçek bilgilerin kişisel alanlarda öğretmen – öğrenci, öğretmen – veli ilişkisine bağlı kalınarak oluşturulması son derece önemli görülmüştür.

E okul sisteminde öğretmenler kendileri için belirlenen şifrelerle sisteme giriş yaparak gerekli yerleri doldurup günlük, dönemlik ve yıllık planlar da yapabilirler. Öğrenciler de ders programı, sınav programı, proje programı, kitap okuma programı gibi düzenlemelerden haberdar olurlar.

Sınav sonuçlarını, proje sonuçlarını, izinli devamsızlık günlerini, devamsızlık günlerini, ödev konularını, ders içeriklerini e okuldan öğrenirler. Öğrenciler kendilerine ait internet siteleri de tasarlayabilirler. Derslerin sınav tarihlerinin bulunması, sınavlara çalışma kaynaklarının yer alması e okulu en önemli iletişim ve eğitim sistemlerinden bir haline getirmiştir.

E okul sisteminin işe yaraması, internetin de yaygınlaşması sayesinde birçok yerde gerçekleşmiştir. İnternetin yaygınlaşması, akıllı cihazların telefon ve tablet olarak yaygınlaşması e okul sisteminin veliler tarafından da verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. E okul sistemi günümüzde yaygın olarak kullanılan sistemlerden biri olarak veliler için öğrenci takibi açısından şeffaf bir alan oluşturmaktadır.

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Ne İşe Yarar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.