KYK Burs Başvuruları Başladı mı

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre yurt başvuruları üniversite kayıtlarının tamamlanmasının ardından yapılacaktır. Kayıt dönemi olarak 3-7 Ağustos tarihi verilmiştir. Adaylar kayıtlarını yaptırmalarından sonra 1 Eylül’den itibaren de yurt başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Üniversite kayıtlarının e-devlet üzerinden yapılabilmesi gibi yurt tercihleri de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilecektir. E-devlet sistemine giren adaylar buradan şifrelerini kullanarak yurt tercihlerini de online olarak gerçekleştirebileceklerdir. Üniversiteye başlayacak olan adaylar bu sayede yeniden üniversitelerinin bulunduğu şehre gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden yaptıkları işlemlerle kolayca ve zaman kaybetmeden yurt başvurularını yapabileceklerdir.

Öğrencilerin yurt başvurusu işlemleri sonra KYK’nın internet sayfası www.kyk.gov.tr adresinden gerçekleşecektir. Yurt başvurularını hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile, ara sınıf ve yurt içi yurt dışı değişim programına katılan öğrencilerinin tamamı gerçekleştirebilecektir. Bununla ek kontenjan ile herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilen ve yurtta kaldığı halde okullarında değişiklik yapan öğrenciler de KYK tarafından verilen tarihlerde yeniden yurt başvurusunda bulunabileceklerdir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.