Kütüphaneler Haftası ile İlgili Sloganlar

Aşağıda kütüphaneler haftası ile ilgili sloganlar kısaca olarak ele alacağız.

Kütüphaneler haftası 1964 yılından bu yana mart ayının son pazartesi günü olarak etkinlikler şeklinde kutlanmaktadır. Kitap okumanın önemini anlamak ve anlatmak için bu hafta bir fırsat olarak bütün ülkemizde ve dünyada etkinliklerle kutlanmaktadır.

Kitap okumak insanı olgunlaştırır. Kitap zekayı kitaplaştırır. Kitap bilgi dağarcığını genişletir. İnsanın ufkunu da genişletir. Bu nedenle kütüphane haftasında kitap okumanın yararları ile ilgili seminerler, sempozyumlar, kitap fuarları gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Kütüphaneler haftası kitap okumanın gerekliliği alanında farkındalık oluşturmak için imkanların oluşmasını sağlar. Belediyeler özellikle bu haftada çeşitli etkinlikler yaparak yaşı küçük olan okurların dikkatini çekmek için uğraşır. Birçok yazar bu hafta daha faal olarak çalışır.

Kitap okumanın yararları insan ömrü boyunca kendini gösterir. Bu bakımdan kitap okumak geleceğe yatırım yapmaktır. Okuyan kişi cahilliğini yener. Cahilliğini yenen kişi hayatına anlam katar. Bilgili olmak ve bilmediğini okumak, araştırmak bir insanlık ihtiyacıdır. Kütüphaneler haftası bunun farkına varılmasını sağlar.

Kütüphaneler haftası ile ilgili sloganlar şu şekildedir:

*Kitap okumak ufuk açar!

*Kitapla ufuklara yelken açan bir gemi olun!

*Kitapla gökyüzünde dolaşan özgür bir kuş olun!

*Okumak, yaşamaktır!

*Yaşamak, kitap kadar değerlidir!

*Kitap en değerli hazinemizdir!

*Kitap okumak hayata değer katar!

*Okumak insanı olgunlaştırır!

Kütüphaneler Haftası ile İlgili Sloganlar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.