KPSS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014 Temmuz

Kpss yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2014 temmuz hakkında bilgi kısaca

KPSS B grubu olan ortaöğretim önlisans programı için yerleştirme takvimi değiştirildi. 2014 yılında yapılacak yerleştirmelerde değişiklik yapıldı.

Merkezi yerleştirmeler ile ikinci atamaların yapılacağı ÖSYM KPSS tercihleri arasından 2014 yılı merkezi ikinci tercihlerinin tarihleri değiştirildi. Yapılan değişikliklere göre KPSS ortaöğretim önlisans başvuruları 8-24 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuruların ardından sınavlar 27-29 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Öğretmenlik alan bilgisi testi 13 Temmuz’da yapılacak.

Yerleştirme takviminde de bazı değişiklikler yapıldı. İlk yerleştirme için Devlet Personel Başkanlığı’nın kontenjan açıklama süreleri 10 Mart- 16 Mayıs tarihleri arasında alındı. Sonuçların ÖSYM’ye aktarılması ve tercihlerin yapılma süresi ise 23 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasına alındı. Sonuç olarak yarın yerleştirmeler için son gün.

KPSS’de gerçekleştirilecek olan 2. yerleştirmeler 2014 yılı puanlarına bağlı olarak yapılacak. 10 Ağustos-10 Ekim tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığı’nın belirlediği kontenjanlar dahilinde merkezi yerleştirme işlemlerine başlanacak. 17-26 Kasım tarihleri arasında yerleştirmeler yapılacak ve 2014 yılı merkezi atamaları tamamlanmış olacak.

KPSS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014 Temmuz Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.