Köydeki Çocuklar Tenisle Tanıştı

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Üçdamlar köyü çocukları tenis sporuyla ilk kez tanıştı. İşte bu çocukların tenisle tanışma hikayeleri…

Köy okulunda beden eğitimi öğretmenliği yapan Aydınlı Kezban Angın, öğrencilerine Türkiye Tenis Federasyonu’nun katkıları ile tenis sporunu tanıttı ve öğretmeye başladı. Öğretmen öğrencilerinin daha önce sadece televizyondan duyduğu bu sporu onlara tanıtmayı kendine görev bildi. Türkiye Tenis Federasyonu’nun bizzat yolladığı tenis malzemeleri ile okulun bahçesine portatif tenis kortu yaptı. Ayrıca üçüncü kademe tenis antrenörü olan öğretmen, öğrencilerin tenisi öğretebilmenin hazzını yaşıyor.

Angın, göreve ilk başladığında okulda hiçbir spor malzemesinin olmadığını ama buna rağmen pes etmeyerek öğrencilerin daha önce hiç görmedikleri tenisi öğretmesi gerektiğini anlattı. Bunun için çok çabaladığını pek çok kurum ile iletişime geçtiğini de ekledi. Ayrıca şunları da anlattı; ” İsteyebileceğim her yerden yılmadan yardım talebinde bulundum. Neyse ki Türkiye Tenis Federasyonu isteklerime karşılık verdi ve ihtiyacımız olan spor malzemelerini okulumuza gönderdi. Bu sayede öğrencilerimin geçmişte hiç görmedikleri bir sporu onlara öğretmeye başladım. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerdeki özel okullarda bile göremediğimiz tenis sporu Lice’de bir köy okulunda oynanmaya başlandı. Bu aşamadan sonra en büyük hedefim gelecekte ülkemizi dünyada temsil edecek başarılı milli sporcuları yetiştirmek” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.