Koruma Memuru Alımı 2013 Başvuru ve Tarihi

Koruma memuru alım şartları ve başvuru zamanı belli oldu. Koruma memuru alımı 2013 başvuru ne zaman yapılacak, kimler koruma memuru olabilecek tarihi resmi ağızdan açıklandı.

koruma memuru

Koruma Memurları Başvuru Süreci ve Şartlar

Muammer Güler’den Koruma memurluğuyla ilgili sıcak açıklama geldi. ”Koruma memurlarına hassas yerlerin, binaların, tesislerin, kişilerin güvenliğinin sağlanması açısından gereksinim vardır” dedi.

Güler,  ”Bu kadro ile ilgili bize düşen çalışmaları bitirdik. Yalnızca Bakanlar Kuruluna sunulmayı bekliyor” diye ekledi.

Koruma memurları alımında en önemli hususlardan biri fiziksel özellikler olacak. Başvuracak kişilerin en düşük lise eğitimi almış olmaları ve erkeklerde en az 1.72 bayanlarda ise ez az 1.65 boyda olmaları şart koşuldu.

Güler konuşmasına şöyle devam etti, ” Polisin çalışma alanı olmadığı halde koruma memuru görevini 30 bine yakın polisimize yaptırmak zorundaydık. Artık bina, tesis veya kişilerden kaynaklı sorunları çözmesi adına koruma memurlarını görevlendireceğiz. 253 bin kişilik teşkilatın 30 bininin yaptığı bu görevler polislerimizin üzerinden kalkacak ve herkes çalışma alanıyla ilgilenecek”

Kanunun çıkmasıyla birlikte hemen sınav tarihi belirlenecek diyen Güler şunları da ekledi; ” Temennimiz kanunun yıl bitimine kadar çıkması yönünde ancak bütçe kanunuyla da ilişkili olduğundan bütçe görüşmelerinde gerçekleşmesi gerekiyor. 2014 yılının girmesiyle birlikte kanunun çıkmış olmasını istiyoruz ve eğer olursa eğitimleri hemen başlatacağız. 4 aylık eğitime ek olarak 2 ay süren bir tatbiki eğitim sonunda ilk yıl 10 bin alım yapacağız. Bu memurların maaşları polislerden biraz aşağıda olacak ve meslekte 6 yıl başarısını koruyan memurlar polis olabilecekler.

2018 2019 Koruma Memuru Alımı Başvuruları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 yorum

  1. bütük karakterlerer sahibim yakın dövüşümde var . tek umudumuz burası kaldı arkadaslar kesin bi net cevap atın lütfen saçma sapan yorumlarınızla milletin kafasını karıştırmakdan başka hiç bişe yapmıyorsunuz…. netseniz yorum atın boş lafa gerek yok

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.