Kolejde Eğitim Almak İsteyenlere 11 Şubat’ta Sınav

Kolejlerde eğitim almak isteyenlere müjdeli haber 11 Şubat’ta sınav haberi geldi. Eğitim hayatında başarı gösteren ortaokul ve lise adayı öğrenciler için düzenlenecek olan sınav 11 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav,  okula öğrenci kabul kapsamında gerçekleştirilecek.

İlkokul ve ortaokullarda eğitim gören ve öğrenimini artık kolejlerde sürdürmeyi hedefleyen zeki, çalışkan ve başarılı öğrencileri kabul etmek için bu sınav gerçekleştirilecek. Sınav, Kültür Koleji ve Kültür 2000 Koleji’nin öğrenci kabul kapsamında yapılacak. Ortaokul ve Lise Öğrenci Kabul Sınavı (ÖKS) 11 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava ortaokul 4, 5, 6, 7, 8, lise hazırlık ve lise 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri girebilecek. Öğrencilerin sınavda göstereceği başarı oranına göre yerleştirmesi yapılacak.

Öğrenci Kabul Sınavı, Ataköy ve Büyükçekmece Kampüslerinde gerçekleştirilecek. Sınava başvurmak için hala geç kalmış değilsiniz. Hala vaktiniz var. Başarılı ve İstanbul’da ikamet eden gençlerimize sınava girmelerini tavsiye ederiz. Başvurular 10 Şubat Cumartesi günü 17.00’ye kadar sürecek. Sınava başvurular online olarak www.kultur.k12.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.