Kitaplar ile İlgili Hikayeler Kısa

Aşağıda kitaplar ile ilgili hikayeler kısa kısaca olarak ele alacağız.

O kadar çok okuyordum ki içimdeki okuma aşkına engel olamıyordum. Bu bende ilk okuldayken başlamıştı ve giderek yoğunlaşmıştı. Her geçen gün okuma iştahım artıyordu. Kitap alıyor ve kendime kütüphane kuruyordum. Okudukça rahatlıyordum. Arkadaşlarım okuyarak nefes aldığımı düşünüyordu. Kitaplar benim hayatımdı.

Bir gün arkadaşım yanıma gelerek, seni Londra’da gördüm dedi. Ne yapıyordum, dedim. Okuyordun, dedi. Ben de öyleyse kesinlikle bendim, diye karşılık verdim. Dünyanın bir ucunda kitapla ilgili bir şey olsa en azından heyecan hissediyordum. Okumak benim için yangını söndürmek gibi bir şeydi. Okuyamayınca sanki deliriyordum ve bir şeyler beynimi kemiriyordu.

Kütüphane oluşturmaya başladıktan sonra daha derin kitaplar edinmeye başladım. Kitapların hacmi artıyordu. Kitapların hacmi arttığı gibi fiyatları da artıyordu. Öğrenci harçlıklarımla bir yere kadar kitap alabiliyordum. Belli bir zamandan sonra çalışmam gerekti. Bir işe girdim ve kitap almak için para biriktirmeye başladım. Böylece istediğim kitapları ve nadir eserleri alabiliyordum.

Kitap benim dünyam olmuştu. Askerliği okumak için erteliyor, evlenmeyi hiç düşünmüyordum. Kitapların tozunu alıyor, boş zamanlarımda rafları düzeltiyordum. Okudukça okuyordum. Belli bir süre sonra yazmaya başladım. Yazılarım belli bir derinlik ve hacim kazandı. Yayınlamaya karar verdim. Artık benim de bir kitabım olacaktı. Mağaradan çıkıyordum. Fil dişi kulem bana gülümsüyordu. Kitap ve ben iki sıkı dost olmuştuk.

Kitaplar ile İlgili Hikayeler Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.