Kasım 2013 Öğretmen Ataması Başvuruları ve Kontenjanları

2013 Kasım ayı itibariyle en az bin öğretmen ataması yapılacak. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak, branşlara göre kontenjanlar ne zaman belli olacak. Kasım 2013 Öğretmen atama kontenjanları 11 Kasım Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Dengeli bir dağılım beklenen 2013 Kasım ayı öğretmen atama kontenjanlarından sonra yine en geç 15 Kasım tarihine kadar başvuru kılavuzu yayınlanacak ve başvurular başlayacak …

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN Twitter’dan yaptığı açıklamalarla birçok kişinin yüzünü güldürdü.

Tekin’in açıklaması iki konuyu kapsıyordu. Birincisi; kasım ayında gerçekleşecek öğretmen ataması, ikincisi ise şubat ayında yapılacak özre bağlı yer değiştirme işlemiyle ilgiliydi.

öğretmen ataması

Müsteşarın yazısında değindikleri;

Birincisi 9 Eylül atamasında atanamayan arkadaşlara müjde niteliğinde bir haber. Çünkü Kasım ayında yaklaşık bin kişilik bir atama gerçekleşecek. Ancak kadronun tam kaç kişilik olacağı belli değil. Kesin karar 11 Kasım’da verilecek.

İkinci mesele ise Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme işlemi gerçekleşecek. Ancak bu işlemde ilk önce il içindekilerin  mağduriyetleri giderilecek. İl dışından da başvuru kabul edilecek.

Sizce Kasım 2013 Öğretmen Atamalarında En Fazla Kontenjan Hangi Branşa Ayrılmalı ? Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

35 yorum

 1. Arkadaşlar merhaba sizden yorum bekliyorum lütfen dicle sınıf öğretmeni 336 le kapandı bu puan bu sende düşermi yoksa yükselirmi lütfen yorumunuzu istiyorum siz şimdi biliyorsunuz tşkler…

 2. OKUL ÖNCESİ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ.BU SENE 20 BİN KİŞİ BU BRANŞTAN SINAVA GİRDİ. 2000 KİŞİ BİLE ALINMADI.OKUL ÖNCESİ ZORUNLU OLACAK SÖZÜ UNUTULDU. ÖĞRETMENLER AÇIKTA KALDI.

 3. resim öğretmenlerine yapılan haksızlığın telafi edilmesini istiyorummm…bu yıl alımlar bu kadar az olmasaydı görevime geçecekttiimm
  son sözüm devrim olur inşallahh

 4. Arkadaşlar herkes kendi branşını övüyor.Burdan atansın şuradadan atansın diye…Ama umutsuzluk hep bunlar.. Bu da göz boyama çıktı.Arkadaş tarihden 500-600 atama bekliyorum diyor da..Zaten açıklamaya göre ‘750’ öğretmen alıcaklar.Sadece ve sadece..Yine Kravatlılar halkla alay etti anlıcağınız.

 5. Ne hale gelmişiz.yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere. Branş kavgasını bir kenara bırakıp hepimizin atanması için ne yapıyoruz acaba? Birlik olmamız gerekir iken biz hepimiz ayrı telden çalıyoruz… açıkta bekleyen 300 binin üzerinde öğretmen varken, 1000, 40000,20000 gibi rakamlarla yıllardır oyalanırken , avrupa birliğine adım atmaya çalışan günümüz Türkiyesinde okullarda yıllardır ücretli köleler çalıştırılmaktadır! Asıl vahim olan bizlerden ziyade, bu minik yavruların gelecekleridır!!!

  • İyi güzel diyorsun kardeşim de Bizdse ingilizce Öğretmenliğine istiyoruz ama bugünkü açıklama alınacak öğretmen sayısı yine ‘750’ olarak açıklandı.Diğer branşlar gibi sizde bizde hakettiğimnizi alamadık..Yine umut dağıtıp heveslendirip küçük hayaller kurdurdular..Belki Atanırız umuduyla….

 6. türkçe yerine atanan sınıfçılar sınıf öğretmenliğine tekrar dönsün adalet ve kalkınma partisininin adaleti gerçekleşsin kul hakkı yemekle adalet sağlanmıyor.

 7. Sosyalden 500-600 kişilik atama bekliyoruz. En çok mağdur edilen branşlardan birisi. Branş değişikliğiyle çok arkadaşımız mağdur oldu. Yeter artık bizi de sevindirin.

 8. ya artık biz tarihçılerınde sesını duyunda 500 KONTENJANIMIZI BIZLERE VERIN bızde bu devletın evlatlarıyız daha hakkımızdan azını ıstıyoruz ama hala 100 gecemedık bu nasıl hak nasıl adalet HAKKIMIZ OLAN 500 KONTENJANI ISTIYORUZ…

 9. okulu bitireli 12 yıl oldu.tarihten 500 kişilik bir alım dahi görmedim.arkadaşlar bu sorun branşlara indirgenemeyecek kadar büyük bir sorun.genel olarak atanmayan öğretmenler için bir formül düşünülmesi gerekli

 10. Arkadaşlar ihtiyaç diğer bölümlere nazaran hangi bölümde fazla ise o bölümden alım yapılsın.Benim branşım Türkçe öğretmenliğidir. Fakat… Almanca öğretmenliğinin ihtiyacı benim branşımdan daha fazla ise Almanca öğretmenliğinden alım yapılsın, Türkçe’den değil.

 11. ilk öğretim matemetikten atama olması şart adalet istemek yanlış olur bu ülkede çünkü bir çok bölümden sırf atama yapmak için taban puanlarını 50 ye çektiler 7000 varan bölümlerden atama oldu hala anları atamak için yapılıyorsa diyecek söz bulamıyorum şubatta en az 20000 atama olması geregiyor gerçek bir adaletten söz etmek isteniyorsa

 12. erzurum un köyünün mezrasnda bile sınıf ögretmeni
  olarak isletme mezunları ücretli çalıştrlyor, bu durumun cddiyetni
  gösteryr da görmek isteyen grüyr işte.. okdr açık varken ve bu
  açigı kapatacak okdr mezun ögretmen varken
  ne yapmaya çalşklarnı anlamak hakaten zor. ne diyelm umarm
  herkesn ihtycnı az da olsa kapatack bi atama olur .

 13. bu atamada bari biraz fazla teknik öğretmen ataması yapılsın ya insaat teknolojisi öğretmenliğine 9 kişilik kadro açılmıştı bunda bari biraz fazla olsun emeğimize yazıkk insaallah sesimizi duyan olur.

 14. müzik öğretmenliğine en az 200 kontenjan ayrılmalı.Eylül ayı atamasında çok azdı.Sanatsız bir toplumda düşünülemez.Bunun için müzik hatta en az 250 kontenjan olursa iyi olur.

 15. Fen Teknoloji branşına en az 200 kontenjan ayrılmalı. Türkçe ve Matematiğe mümkünse hiç ayrılmasın. Bir önceki atamada zaten bunlar baya bir atandı. Diğer branşlara bakılmalı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.