Karabük Liseleri Yüzdelik Dilimi ve Taban Puanı

Yaşanacak sıkıntıları engellemek için A ve B gruplarından oluşan tercih listelerinin uygulanacağını belirten Kösegil, “MEB kontenjan boşluğunun önüne geçmek için A ve B grubu tercih listesi uygulaması başlattı. Öğrencinin, 15 tercihten oluşan A Grubu listesinden herhangi bir tercihine yerleşmemesi durumunda istek sırasına göre B Grubu’ndan boşlukta olan bir okul türüne yerleştirilmek isteyecek. B Grubu listede ise öğrenciler, okul türlerine göre bir istek sıralamasında bulunacak. MEB tarafından Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere 6 okul türü belirlendi. Bu puanlar 2018 2019 Karabük Anadolu Lisesi Yüzdelik dilimleri olup 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tercih yapacak olan öğrencilere yol gösterecektir. 2018 Lise Giriş Sınavı LGS puanlama sistemi değiştiği için öğrencilerin OYP ve en son yüzdelik dilimlerine bakarak tercih etmesi gerekir. Bizim önerimiz kesinlikle yüzdelik dilimlere bakarak tercih yapınız.  Öğrenci, A Grubu listeden herhangi birine yerleşmezse istek sırasına göre boşlukta olan bir okul türüne yerleştirilmek isteyecek. Bu isteği karşısında herhangi bir okula yerleşmezse bu kez MEB, e-Okul’dan, adrese göre otomatik yerleştirme yapacak. A Grubu listede il ve ilçe sınırlaması bulunmuyorken, B Grubu listede ise bir sınırlama söz konusu. Okul türü tercihi ilçeye göre yapılacak. Öğrencinin ilçesinde Fen Lisesi yoksa Fen Lisesi’ne yerleştirilme talebinde bulunamayacak. Dolayısıyla B Grubu liste oluşturulurken ilçedeki okul ve okul türünün dikkate alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.İşte 2018 2019 Karabük Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri Anadolu İmam Hatip Fen Lisesi :

İl / İlçe / Okul
Tür
Taban Puan
Karabük / Merkez
Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi
Fen Lisesi 479.1823
Karabük / Merkez
Alparslan Gazi Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 458.9328
Karabük / Safranbolu
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 452.3836
Karabük / Safranbolu
Safranbolu Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 438.1872
Karabük / Merkez
Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 425.2310
Karabük / Merkez
75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 399.9028
Karabük / Merkez
Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 357.6692
Karabük / Merkez
Demir Çelik Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 336.9988
Karabük / Safranbolu
Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 325.2953
Karabük / Merkez
Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 310.7137
Karabük / Merkez
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 284.6204
Karabük / Yenice
Yenice Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 194.9376
Karabük / Merkez
Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi
İmam Hatip Lisesi 185.8235
Karabük / Eskipazar
Seyhan Cengiz Turhan Anadolu Lisesi
Anadolu Lisesi 165.1872
Karabük / Safranbolu
Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi
İmam Hatip Lisesi 157.5557
Karabük / Merkez
Karabük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
İmam Hatip Lisesi 151.6891

Karabük Liselerinin Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

15 yorum

  1. Ben geçen sene gırdım teoga bu sene alparslan gazıdeyım size şunu tavsiye edıyım geçen senenin taban puanina değil yuzdelık dılımıne bakın tercıh yaparken Çünkü her sene sınavın zorluk düzeyine göre tavan ve taban puan degısır ama yuzdelık dılım aynı kalır çünkü yuzdelik dilim sizin sıralamanızı belirtir bıde bu arada yorumlardan anladığım kadarıyla sız bu sene puan açıklanacak sanıyorsunuz sımdıden soylıyım taban puan bu okula giren en düşük puanlı ogrencının puanı tavan puan o okula gıren en yüksek puanlı ogrencının olanıdır dolayısıyla o okulların bu senekı tavan ve taban puanları siz yerslesınce açıklanacak sız okul yuzdelık dılımıne bakın bu arada o yuzdelık düğünlere göre tercih yaparken genel yuzdelık dılımınıze bakın çünkü o yayınlanan okulların yuzdelık dılımleri il capında değil genel yuzdelık dılımlerdır

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.