İyiyi Ara Güzeli Ara Ama Kusur Arama ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda iyiyi ara güzeli ara ama kusur arama ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında belli tutum ve davranışlara sahip olarak yaşarlar. Ahlak ve kültür değerleri insanların karakterlerini ve hayat tarzlarını oluşturur. İyiyi, güzeli, doğruyu ve adil olanı aramak, bulmak, yaşamak, gerçekleştirmek, yaymak, sağlamak insanların sorumluluğu ve görevi haline gelir.

İyi insanlar her zaman iyilik peşinde olurlar. İyiliğin yayılması ve çoğalması için çalışırlar. Güzelin peşinde olarak insanların iyiye, doğruya ve adalete olan ihtiyacını da karşılarlar. Bu nedenle iyi insanlar kusur aramazlar, kusur görmezler, kusura bakmazlar. Aksine iyi insanlar kusuru gizleyen, örten, gün yüzüne çıkmasına engel olan kişilerdir.

İyi insan olmak bir karakter ve ideal meselesidir. İyi insanların iyilik dolu idealleri olur. Bu ideallere bağlı olarak yaşamak insanları iyi kişilerle buluşturur. İyilerle buluşmak da iyiliğin çoğalmasını sağlar. İyiliğin çoğalması kötülüğün mağlup olması anlamına gelir.

Kötülüğün mağlup olması, iyinin, güzelin ve adaletin yükselmesi için iyi insanların bir araya gelerek iyilik için mücadele etmesi gerekir. İyilik mücadelesi sadece doğru, dürüst ve samimi insanların iyilik dolu hareket ve hamleleriyle sağlanır. Bu nedenle kusurların örtülmesinde iyi insanların sorumluluk alarak hareket etmesi ve insanların mahcup olmasının önüne geçmesi gerekir. Bu toplumda huzuru sağlar.

İyiyi Ara Güzeli Ara Ama Kusur Arama ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.