İstanbul Kar Tatili Var mı Son Dakika Yarın Okul Var mı? 9 Ocak 2017 Pazartesi

Binlerce öğrenci İstanbul kar tatili son dakika haberlerini takip ediyor. Zorlu kış şartları etkisini göstermeye başladı. Haliyle birçok öğrenci ve velisi İstanbul’da yarın okul var mı tatil mi valilik açıklaması geldi mi konularında bilgileri merak ediyor. Sayfamızda İstanbul’a kar tatili haberleri takip edebilirsiniz.

9 Ocak 2017 İstanbul İçin Yarın Okullar Tatil mi? Evet, İşte Son Durum

istanbul-kar-tatili

Şu Ana Kadar İstanbul Kar Tatili Açıklaması Haberi Gelmedi. Değişiklik Olması Durumunda Sayfamızda Anında Bilgiyi Bulabileceksiniz.

İSTANBUL: İstanbul Valisi Vasip Şahin, kent genelinde zaman zaman kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Şahin, twitter hesabından yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının il genelinde etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Vali Şahin, açıklamasında, “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın 1 gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

İstanbul Valiliği, kent genelinde etkili olan ve aralıklarla devam eden kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuz etkiler nedeniyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine, yarın bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Valiliğin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 6 Ocak Cuma günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışının aralıklı olarak devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Kar yağışının neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma ve halk eğitim merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine, 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personellerle hamile çalışanların da idari izinli sayılacağı aktarıldı.

İstanbul Kar Tatili Olmalı mı? Yorumlarınızı ve İsteklerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

36 yorum

 1. Ben 8. sınıf öğrencisiyim ders kaybı olsun istemiyorum ayrıca o kadar soğuk herkes çekiyor İstanbul’da yaşamıyorum ama yinede okullar tatil edilmemeli. Ayrıca TEOG’ dan çok da iyi sonuç elde edilmemiş görünüyo ders kaybı olmamalı okullar tatil edilmemeli…
  Nisanur Şanlı (Bursa/Nilüfer)

 2. Bence tatil olması saçma olur. Hem kar bile yağmıyor. Gencler sizde katlanın. Zorluklara katlanmalısınız.Hemen soguk diye pes mi ediyosunuz. Her is de kolay olcak degil ya. Bence tatil olmasın.

 3. Merhabalar,

  Öncellikle okullar tatil olmalı. Hava çok soğuk, çantam çok ağır ve sırtım çok kötü ağrıyor. Burunum, kulaklarım, ellerim çok üşüyor ve soğuktan yanıyormuş gibi hissediyorum.

  Üst üste giyinmeme rağmen çok üşüyoruz. Sizde eskiden öğrenciydiniz halimizi anlarsınız.

  Hem soğuk, hemde o soğukta sıcacık yataklarımızdanda kalmak gerekiyor.

  Lütfen Cuma tatil olsun, tatil olan günler okulun sonuna koyulsun!

  Saygılarımla,

 4. Benim bugun icim usudu tirtir titredim
  İnsallah tatil olur ve kar yagar
  Ama kar gelince yine usicez ama evde ben üsumuyorum
  Okulda usuyorum??????????????????nolurrrrrr tatil olsun………….

 5. lütfen tatil verin esenyurtta okula gidene kadar donuyorum çok üşüyorumm :( lütfenn tatil yapın ya bide cuma günü 4 saat matematik var bunada lütfen bi çözüm bulun :(

 6. LÜTFEN OKUL TATİL OLSUN OKULA GİDEMİYORUM BURNUM-KULAKLARIM-YANAKLARIM-VE ELERİM DONUYOR BİDE ÜSTÜNE AĞIR ÇANTA CUMA GÜNÜ BENCE OKULL TATİL OLSUN ZATEN YOĞUN KAR GELİYO KARDA nasıl gidelim lütfen bizi anlayın he okulla gitmemek için yapmıyorum sağlığım daha önemli napa bilirim.

 7. Merhabalar,

  Yolda giderken donuyoruz! Kulağımız, burnumuz, yanaklarımız donuyor çok üşüyoruz! Yolda ayağımız kayıyor. Dona olacak!

  Biz soğuktan, ağır çanta :(

  Lütfen bizi anlayın!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.