İsrail Malları 2014 İsrail Markaları Boykot

İsrail saldırıları birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de tepki aldı. İsrail’e tepki olarak öncelikle İsrail malları ve İsrail markaları boykot edildi. Hangi İsrail malları boykot edildi,hangi İsrail markaları boykot edildi,yasaklanan İsrail malları ve yasaklanan İsrail markaları hangileridir gibi sorularınızı cevaplamak için lütfen aşağıdaki haberi okuyunuz.
İsrail Malları 2014 İsrail Markaları Boykot
Facebook’ta yayılan İsrail’i boykot hareketi genişliyor. İsrail’in Gazze ve Lübnan’a savaş harekatında bulunulmasından sonra tüm dünya İsrail ürünlerini ve mallarını boykot ederek almama kararı verdiler. İsrail’in Gazze’ye yaptığı vahşi saldırı sonrası tüm dünyada İsrail mallarına boykot kararı alındı. İsraile katkıda bulunmamak için İsrail’in üretmiş olduğu israil etiketli ürünlerin alınmaması isteniyor. Peki boykot edilen israil malları hangileri? Hangi İsrail malları alınmamalı? İsrail Markalı Boykot Edilen Ürünler Listesi (İsrail Mallarına Boykot Çağrısı)

İsrail’in Gazze üzerinde yaptığı kıyımı boykot etmek amacıyla İsrail’e ait olan markalar listelendi. İsrail’e katkıda bulunmamak adına listedeki ürünler alınmayacak. Sosyal paylaşım sitelerinde hızlıca paylaşılan İsrail markaları listesine haberimizden ulaşabilirsiniz. İsrail’in Gazze’ye saldırısı boykot ediliyor.

Sosyal medyada İsrail ürünlerinin listeleri paylaşımla hızla yayılıyor. #israilboykot başlığı altında açılan tagda herkes İsrail damgalı ürünleri isim isim sıralayarak boykota çağrı yapıyor.

Boykot İsrail ekonomisini kötü etkiledi

Dünya kitlesel hale dönüşen boykotlarla İsrail’in katliamına sessiz kalmadı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından başlayan kişisel boykotlar İsrail ekonomisi üzerindeki etkisini gösterdi.

İsrail Tur Operatörleri Birliği başkanı yaz sezonunda turizm gelirlerinin yüzde 30 ile 40
arasında düşerek ülkeyi 500 milyon Euro zarara uğratacağı tahmininde bulundu. Birçok havayolu şirketinin, tehlike nedeniyle İsrail seferlerini iptal etmesi üzerine turizm sektörüne bir darbe daha geldi.

İsrail hava alanlarından sorumlu sözcü Ofer Leffler: “ Ben Gurion havaalanı İsrail topraklarında da en güvenli yer olmakla birlikte, yeryüzündeki en güvenli alandır. Şimdiye kadar İsrail’e yapılacak 80 uçuş iptal edildi. Bu insanların önümüzdeki saatlerde karar değiştirip İsrail’e dönmelerini umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İsrail Otelciler Derneği, bu sene İsrail otellerinde doluluk oranının yüzde 30 olduğunu çatışmaların olmadığı senelerde ise bu oranın yüzde 70-80’lere ulaştığını bildirdi.

Yabancı ziyaretçilerin özellikle de Yahudi hacı adaylarının, ülkedeki tehlike nedeniyle azalması turizmpiyasasında iç karartıcı sonuçlar doğurmasını sağladı.

İsrail Otelciler Derneği, ülkede yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 35 daha az turist olacağı tahmininde bulunurken, İsrail Havayolu şirketi El Al’ın geliri ise 50 milyon Dolar gerileyeceği öngörülüyor.

İsrail Bankası Para Kurulu Üyesi, İsrail ekonomisini ayakta tutan ana sektörlerin bu durumdan etkilenmeyeceğini bildirirken yatırım, faiz oranları ve ihracat gibi ekonomik göstergelerin de etkilenmeyeceğini söyledi.

İsrail ve Amerikan ürünlerine karşı boykotun her geçen gün artması İsrail mallarının hisse senetlerinde düşüşe sebep olurken özellikle Coca Cola ve Mc Donalds hisse senetleri yüzde 3’e varan düşüş yaşadı.

729 barkod numarası ile başlayan ürünlerin İsrail menşeili olduğu ve kullanılmaması isteniyor. Tüketiciler Birliği de bir liste yayınladı.

Facebook’ta yayılan İsrail’i boykot hareketi genişliyor. İsrail’in Gazze ve Lübnan’a savaş harekatında bulunulmasından sonra tüm dünya İsrail ürünlerini ve mallarını boykot ederek almama kararı verdiler. İsrail’in Gazze’ye yaptığı vahşi saldırı sonrası tüm dünyada İsrail mallarına boykot kararı alındı. İsraile katkıda bulunmamak için İsrail’in üretmiş olduğu israil etiketli ürünlerin alınmaması isteniyor. Peki boykot edilen israil malları hangileri? Hangi İsrail malları alınmamalı?

İsrail’in Gazze üzerinde yaptığı kıyımı boykot etmek amacıyla İsrail’e ait olan markalar listelendi. İsrail’e katkıda bulunmamak adına listedeki ürünler alınmayacak. Sosyal paylaşım sitelerinde hızlıca paylaşılan İsrail markaları listesine haberimizden ulaşabilirsiniz. İsrail’in Gazze’ye saldırısı boykot ediliyor.

Sosyal medyada İsrail ürünlerinin listeleri paylaşımla hızla yayılıyor. #israilboykot başlığı altında açılan tagda herkes İsrail damgalı ürünleri isim isim sıralayarak boykota çağrı yapıyor.

729 barkod numarası ile başlayan ürünlerin İsrail menşeili olduğu ve kullanılmaması isteniyor. Tüketiciler Birliği de bir liste yayınladı.
İsrail mallarına karşı anlamlı bir boykotta Gaziantep Şahinbey Belediyesinden geldi…Denizli, Nevşehir, Antalya Kepez, Başakşehir, Erzurum,Safranbolu,Ordu,Bağcılar,Ümraniye,Üsküdar,Esenler,Sultanbeyli , Rize , Bursa Yıldırım ve Elazığ belediyeleri kendilerine bağlı tesislerde boykot ürünlerini kullanmayacaklarını açıkladı.

Rami Levi ve Blue Square, Türk firmalarının ürünlerini raflarından kaldıracaklarını, ancak Türkiye’de üretilen ama kendi markalarını taşıyan ürünleri, stokları bitene kadar satmayı sürdüreceklerini de kaydetti.İsrail’in Kanal 10 Televizyonu, süpermarket zincirlerinin bu kararının Türkiye için yaklaşık 93 milyon dolar dolayında kayıp anlamına geleceğini öne sürdü.İsrail katliam yapıp bu kararı alırken Türkiye’de ise herhangi bir kurumsal ses çıkmıyordu. Türkiye’nin ihtiyacı olan o kurumsal ses Şahinbey belediyesinden geldi

İsrail mallarına karşı anlamlı bir boykotta Şahinbey Belediyesinden geldi…Mazlum Filistin halkına karşı vahşice saldıran Terörist devlet İsrail tarafından üretilen malları karşı boykot başlatıldığını duyuran Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şu mesajı takipçileriyle paylaştı..

“Şahinbey Belediyemizin Sosyal tesislerine ve sosyal marketimize İsrail mallarının girişi kesinlikle yasaktır.”

Yayınlanan bu mesajın ardından bir çok takipçisi tarafından tebrik edilen Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu boykata tüm halkı davet etti..

Timetürk olarak sayın Tahmazoğlu’nun şahsında tüm Şahinbey halkını kutluyoruz. Lafla peynir gemisi yürütenlere karşı dik duruşunuzla çok büyük ders verdiniz. Bu bilinç için Allah sizden razı olsun, cesaretiniz inşallah herkese ders olur. Belediyelerin sosyal tesislerinde, devlet misafirhanlerinde bu uygulama başlasa eminiz ki sokaklara kadar yansır.

DİĞER BELEDİYELERDE HEMEN BOYKOTA KATILDI

Türkiye’nin İlk Başörtülü Belediye Başkanı Fatma Toru’da boykot çağrısına kulak verdi. Konya Meram Belediye Başkanı Toru, Coca Cola ürünlerinin belediye tesislerinde satışının durdurulacağını açıkladı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto eden Rize Belediyesi, belediyeye ait sosyal tesislerde İsrail kökenli ürünlerin satışlarını durdurdu.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, son yıllarda İslam dünyasında yaşanan kargaşa ve çatışmalardan dolayı büyük üzüntü içerisinde olduklarını belirtti.

Bursa’nın Yıldırım ilçesi sosyal tesisleri de bu çağrıya kulak verip İsrail ürünleri satışını yasakladı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Coca Cola ve tüm İsrail ürünlerini belediye tesislerinde boykot ettiğini açıkladı.

İsrail’in 15 gündür devam eden Gazze katliamlarına dünyada en çok büyük Türkiye’den yükseliyor. Protesto gösterileri ve siyasi tepkilerin yanında İsrail’e karşı kitlesel yaptırıma geçildi. Sosyal medyada başlatılan İsrail menşeli ürünlere karşı boykot kararına çok fazla sayıda esnafın peşinden belediyeler de yer aldı .

Erzurum ve Ordu Büyükşehir belediyelerinin tesislerinde İsrail menşeli Coca Cola Company ve Algida ürünleri satmama kararına İstanbul’dan Başakşehir, Ümraniye,Esenler,Elazig ve Üsküdar,Sultanbeyli belediyeleri de yer aldı . Boykot yaptırımını belediye başkanları bizzat kendi twitter hesaplarından konuştu .

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İsrail ürünlerini kullanmadıklarını ve bundan akabinde da kullanmayacaklarını açıklayıp “İsrail ürünlerini almayın” duyurusu yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise kuruluşundan bu yana belediyenin sosyal tesislerinde Coca Cola ve benzeri ürünkeri satılmadığını açıkladı .

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de yayınladığı mesajda İsrail ve işbirlikçi sermaye çevresini boykot ettiklerini belirtip ürünlerini satmadıklarını ifade etti .

GAZZE’DE SON DURUM
Geçtiğimiz perşembe günü İsrail’in kara operasyonu başlattığı Gazze’de ölü sayısı 500’ü geçti. Dün 150 Filistinli’nin hayatını kaybettiği ‘kanlı Pazar’ın ardından bugün de Han Yunus’taki bir binadan 20 cansız beden çıkarıldı.

Gazze Şeridi’nde görevini fiili olarak sürdüren eski Filistin hükümeti sağlık bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra, “İsrail’in aralıksız olarak devam eden saldırılarında ölü sayısı 508’e çıktı” dedi. El Kudra, yaralı sayısının ise 3 bin 150’yi aştığını belirtti.

Kudra, İsrail’in sivil yerleşim birimlerini yoğun top atışına tuttuğu Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde vurulan Siyam ailesine ait evlerde ilk belirlemelere göre yedisi çocuk dokuz kişinin hayatını kaybettiğini, 20 kişinin yaralandığını ifade etti. Kudra, yaralılardan beşinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Han Yunus’taki bir binada ise 20 Filistinli’nin cesesdine ulaşıldığını belirten El Kudra, aynı enkazdan iki kişinin sağ çıkarıldığını sözlerine ekledi.

Daha önce yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda hedef aldığı Ebu Cami ailesine ait evin enkazından altısı çocuk dokuz kişinin cesedinin çıkarıldığı bildirilmişti.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.