İşkur İşbaşı Eğitim Programı Dahilinde 75 TL Cep Harçlığı Veriyor

İşkur İşbaşı eğitim programı dahilinde günlük 75 TL cep harçlığı verecek. Bu haberi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı bir açılışta yaptığı konuşmada kamuoyuna duyurdu. Konuşmanın detaylarında İşkur İşbaşı eğitim programı dahilinde işsiz gençlere günde 75 lira cep harçlığı verileceğini söyledi. Bu sayede gençlerimiz meslek öğrenecek ve para kazanacaklar. Bu cep harçlığı yalnızca İŞKUR İşbaşı Programı kapsamındaki işler için verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017 yılında işbaşı programları ile sağladıkları istihdam fırsatlarına 2018 yılında da devam edeceklerini  açıklayarak, “TOBB, yeni yılda tüm üyelerimden 1+1 istihdam fırsatı talep etti” dedi.
İŞKUR 2018 yılında Siber Güvenlik, Yenilenebilir Enerji, Bulut Bilişim ve Kodlama gibi sektörlerde işbaşı eğitim programını gençlerimize sunacak. İşkur tarafından sunulan  işbaşı eğitim programlarına 18 – 29 yaş arasındaki gençler kabul edilecek. İşbaşı eğitim programının süresi 3, 6 ve 9 gibi sürelerde olacak. Bu süre maksimum 9 ay olacak. Gençlere iş öğrenmeleri için sunulan bu fırsatta ek olarak bir de 75 tl tutarında cep harçlığı da verilecek. İstihdam alanlarının gelişmesi ile birlikte ülkemizin büyüme oranı da artacak, kalkınma hızımız da büyüyecek.  Ülkemiz gelişmişliği ile dış ülkelerin gözünü dolduracak.

Bu proje kapsamında İŞKUR en çok Siber Güvenlik, Yenilenebilir Enerji, Bulut Bilişim ve Kodlama kariyer dallarında işbaşı eğitim programını gençlere sunacak. Bu programlara dahil olan 18 – 29 yaş arası gençlere 3, 6, 9 ay gibi sürelerde destek sağlanacak. Gençlere işbaşı programı dahilinde verilecek ücret 75 TL olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.