İlkokulda Ortaokulda Devamsızlıktan Kalma Var mı (4. 5. 6. 7. ve 8. Sınıflar )

Sevgili öğrencilerimizin sorularını eokulsistem.com olarak cevaplamaya devam ediyoruz. İlkokulda ya da ortaokulda devamsızlıktan kalma var mı E-okul sitemize gelen sorular arasında öğrencilerimiz devamsızlıktan kalır mıyım 2018 2019 Kaç gün devamsızlık hakkım var ya da okula kaç gün gitmezsem devamsızlıktan kalırım tarzında sorular soruyorlar. Odevbitti.com olarak bu konudaki son duruma göre en doğru açıklamayı yapıyoruz.

öğrenciler

İlköğretimin hangi sınıfında olursanız olun 4. sınıf 5 sınıf 6. sınıf 7. sınıf ya da 8. sınıf fark etmez. Çok aşırıya kaçmadığınız sürece devamsızlıktan kalma yoktur. Buradaki aşırı kavramından 4-5 ay gibi bir süreyi tanımlayabiliriz. Dolayısıyla 2 hatta 3 aylık devamsızlığınız olsa dahi sınıfta kalmazsınız.  Çok önceleri sınıfta kalma olayı vardı. Ancak günümüzde artık , öğrenci ilköğretimde zayıf notlardan ya da devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmıyor.  Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri her ne kadar devamsızlık konusunda öğrencileri bir şekilde korkutmaya çalışsa da, sonuç itibariyle bir öğrenci sınıfta bırakılmadığı için, her türlü önlem ya da uyarı boşa gitmiş oluyor. Ancak biz eokulsistem.com olarak sevgili öğrencilere devamsızlık yapmalarını önermiyoruz; sınıfınızı geçersiniz ancak derslerden de geri kalır ve arkadaşlarınıza göre daha az bilgilenmiş olursunuz.  E-okul sitesi olarak bu yazımızda devamsızlıktan kalma var mı , kaç gün devamsızlık yaparsam sınıfta kalırım sorularının cevabını aradık. Sorularınızı aşağıdaki yorum kutucuğundan bizlere yazmayı unutmayın.

eokulsistem.com ( kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz )

16 yorum

  1. Hocam merabalar 7. sınıfta okuyorum. 3 tane zayıfım vardır. Ortalamam 68.616’dır. Şuanda e-Okul Vbs’den baktığıma göre 43.5 gün devamsızlığım vardır. Sınıfta kalırmıyım. Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla arz ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.