İçinde Hür Vatan Ülkem Bayrağım Kelimeleri Geçen Bir Kompozisyon

Aşağıda içinde hür vatan ülkem bayrağım kelimeleri geçen bir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Bir insan ve bir vatandaş olarak hür ve müreffeh bir şekilde hukuki hak ve kazanımlara sahip olarak bir ülkede yaşamak devletin de güvencesi altında olmak insani haklar kapsamındadır. İnsan hakları kapsamında sağlıklı, temiz çevre ve toplumda yaşamak insanların doğuştan kazandığı haklardır.

Bir vatandaşın insan haklarına sahip olduğu gibi sınırları belli bağımsız bir toprak parçasında devlet hürriyeti altında vatan kavramını kavrayarak yaşaması için vatanına karşı görev ve ödevlerini yerine getirmek zorundadır. Sorumlulukların yerine getirilmesinde devlete ve topluma karşı olan görevler bulunmaktadır. Bunlar vatani hizmet, vergi vermek, kanunlara uymak gibi ödevlerdir.

Ülkemizde bir vatandaş olarak vatandaşlık hakları ve insan hakları oldukça önemsenmektedir. Toplumumuzda her vatandaş istisnasız ülkem ve bayrağım diyerek ülkesini sevmekte ve bayrağına da saygı göstermektedir. Bu hemen her toplum için de böyledir. Bizim ülkemizde de geçmişten günümüze devam eden devlet olgusu ve millet beraberliği bu duygu ve düşüncelerin daha yoğun yaşanmasını sağlamaktadır.

Bir vatandaş olarak belli değer, olgu, tutum ve kurallara sahip bir şekilde vatan topraklarında yaşamak, birlik ve beraberlik içinde olmak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmek de mümkündür. Bunun için de sorumlulukların yerine getirilmesi gerekir.

İçinde Hür Vatan Ülkem Bayrağım Kelimeleri Geçen Bir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.