Hüseyin Bolt’un Hayatı ve Başarıları

Aşağıda Hüseyin Bolt’un hayatı ve başarıları kısaca olarak ele alacağız.

Hüseyin Bolt, 1986 yılında Jamaika’da dünyaya gelmiştir. Kız kardeşleri ve erkek kardeşleri bulunmaktadır. Kısa mesafe koşucusu olarak tanınmıştır. Atletik vücudu, uzun bacakları ve hızı ile dünya tarihine geçmeyi başarmıştır. Daha çocuk yaşlarda spora olan ilgisi başlamıştır.

Hüseyin Bolt, çocuk yaşlarda kriket ve futbol oynayarak spora başlamıştır. Atletizm alanında vücudunun kısa sürede gelişmesi ile kendini göstermiştir. Daha 15 yaşında iken kısa mesafe koşularında aldığı uluslararası madalyalar adından sıklıkla bahsedilmesini sağlamıştır.

Hayatı boyunca futbolcu olmak isteyen ve futbol hayalleri kuran Hüseyin Bolt, çok geçmeden uluslararası müsabakalarda atletizm dalında önemli kısa mesafe rekorları kırarak 100 ve 200 metre koşularında dünya klasmanında önemli bir yer edinerek kırılması imkansız rekorlara da imza atmıştır.

200 metreyi 20 saniyenin altında koşan ilk ve tek sporcu olma unvanına sahip olarak 2000’li yılların başında rekorlar kırmıştır. 100 metre koşularında 10 saniyenin altında kalabilen ender sporculardan biridir. 200 metre koşusunu 19,93 saniyede gerçekleştirmiştir.

Atletizmden emekli olduktan sonra futbol kariyerine başlamıştır. Hüseyin Bolt, sporculuk kariyerine futbolcu olarak devam etmektedir. En son 2016 Rio Olimpiyatları’nda boy göstererek atletizmdeki jübilesini yapmıştır. Hemen her yıl atletizm alanında müsabakalara katılarak kırılması güç rekorlar kırmış ve ardından 3 yıldır futbolculuk kariyerinde önemli goller atarak başarılarına devam etmeyi sürdürmüştür.

Hüseyin Bolt’un Hayatı ve Başarıları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.