HGS Başka Araçta Kullanılabilir Mi

Hgs başka araçta kullanılabilir mi hakkında bilgi kısaca

Açılımı Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS, KGS’de olduğu gibi her araçta kullanılamıyor. HGS etiketinde KGS etiketinde olduğu gibi her araçta kullanılabilme özelliği bulunmuyor. Zaten HGS etiketi bir kez araca takılınca sökülemiyor. HGS için başvuran kişilere 2 adet etiket veriliyor ve bu etiketlerden biri aracın ön camına diğeri aracın araç ruhsatına yapıştırılıyor. Etiketi başka araçta kullanmak amacıyla sökerseniz etiket yırtılıyor ve kullanılmaz hale geliyor. Bundan sonra başka bir araca yapıştırılsa da işlev görmüyor. Bu durumda birden fazla araç sahiplerinin her araç için ayrı HGS alması gerekiyor. HGS için anlaşmalı bir bankaya başvurulursa etiketin yenisi ücretsiz olarak alınabiliyor.

İki farklı araçta etiketin çalışmaması, köprüde gişe önlerinde öndeki araç sürücülerinden etiketin emanet olarak istenmesi sonucu oluşan kuyruğu da engelliyor.

Öndeki araçtan yararlanarak gişelerden geçme mümkün olmayınca HGS ve OGS’si olmayan sürücüler kaçak geçiş yapmak zorunda kalıyor. Bu da HGS’si olmayan araç sahiplerinin bir an önce HGS sahibi olmasını gerektiriyor.

277846_hgs-etiketi

HGS Başka Araçta Kullanılabilir Mi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.