Hata Yapabilirim Fakat Gerektiğinde Özür Dileyecek Cesaretim Var Kompozisyon

Aşağıda hata yapabilirim fakat gerektiğinde özür dileyecek cesaretim var kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hata yapmaya meyilli olarak yaşarlar. Doğru yapmak herkesin istediği bir şeydir. Doğrunun karşısında aksi olarak yanlış yapmak da insanların bildiği bir şeyde vaki olmaktadır. Hata ise bilmeden yapılan ve kişilerin doğruyu yapmak istersen gerçekleştirdikleri bir durum olarak izah edilebilir.

Hata yapmak hayatın doğasında olduğu için insanlar hatalarıyla kabul edilmektedir. Yine de hatalarının farkında olmak ve insanları üzmekten ve kırmaktan imtina etmek her zaman erdemli bir davranış olarak karşılanmaktadır. Hatalarının farkında olmak erdemli olmak demektir.

En önemli kazanım olarak erdemli olmak hatalarından dolayı özür dilemektir. Özür dilemek, insanlardan af dilemek, onlara zarar vermek istemediğini ve onlara saygı duyduğunu ifade etmek anlamına gelmektedir. Herkes hata yapar ama önemli olan gerektiğinde özür dilemektir.

Özür dilemek saygılı olma şuurunu kazandırır. Özür dilemek erdemli bir hareketti. Hatalar insanların tabiatında olsa da bazı hatalardan dolayı diğer insanlar zarar görebilir. Bu nedenle özür dilemek gerekir. Bunun için de insanların benliklerini yenecek cesarete sahip olmaları gerekir.

Benliğini yenen ve insanlara saygılı olması gerektiğinin farkında olan kişilerin gerektiğinde özür dileyebilecek cesarete sahip olması erdemli bir hareket olarak takdir kazanmayı sağlar.

Hata Yapabilirim Fakat Gerektiğinde Özür Dileyecek Cesaretim Var Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.