Gelecekteki Hayalim ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda gelecekteki hayalim ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Gelecekte büyük bir kütüphaneye sahip olmak istiyorum. Büyük bir evim olsun ve salonuna kitaplarla dolu raflar yapalım. Kitaplar benden hiç ayrılmasın ben de kitaplardan hiç kopmayayım. Kitapla nefes alıp vermek, bilgiye aç olmak, öğrenmeye açık olmak hayatımın anlamı olsun istiyorum.

Kitapla anılan bir isim olmak istiyorum. İlla ki yazar olmam, dergi, gazete gibi neşriyatlar yaparak faaliyet göstermem gerekmez. Her alanda kitaplar okumak, biriktirmek, arşiv yapmak bir hastalık olamaz. Düzenli olarak kitapları okumak ve biriktirmek, bibliyofil olmak hayallerimi süslemektedir.

Günümüzde kitapların fahiş fiyatlarla satılması ve derinliklerinin azalması hayallerimin önündeki engeller olsa da farklı diller öğrenip farklı alanlarda kitaplar okumak, kültür ve medeniyetleri tanımak hayatımı bu yönde geçirmek geleceğe dair kaygılarım ve hayallerimdir.

Üç katlı ahşap bir konağın orta katının çalışma alanına ayrılması, alt katının laboratuvar olarak kullanılması, en üst katının da astronomiye ait bir özel oda dahilinde kütüphaneden oluşan bir yer olması geleceğimin nasıl olacağına ile ilgili fikirlerimdir.

Bilim ve kültür hayatımın her alanında bulunmaktadır. Bu nedenle ben de bu yönde kendimi geliştirmeye devam ederek ciddi kaynaklar edinmek bunları arşiv haline getirmek, bunlardan faydalanmak ve insanlara faydalı olmak niyetindeyim. Böylece hayallerime kavuşacağım.

Gelecekteki Hayalim ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Gelecekteki Hayalim ile İlgili Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. elinize sağlık, Gelecekteki Hayalim ile İlgili Kompozisyon kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  3. süpersiniz, ödevim Gelecekteki Hayalim ile İlgili Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.