Gelecek ile Alakalı Kompozisyon

Aşağıda gelecek ile alakalı kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatı bilim ve teknoloji ile şekillenmektedir. İnsanların bilim ve teknik ile olan ilişkisi geleceklerinin şekillenmesinde de etkili olmaktadır. Fen bilimlerinin ilerlemesi ve yaygınlaşması, medeniyetin de ilerlemesinde ve toplumsal refahın artmasında etkili olmaktadır.

Gelecek tasavvurunda insanlar bilimi, akıl, mantık ve irade noktasında rehber edinmeyi tercih etmektedirler. Teknik ilerleme de bilim sayesinde gerçekleştiğinden yeni nesli daha iyi bir gelecek beklemesi söz konusu olmaktadır. İnsan ve doğa ilişkileri de geleceğin şekillenmesinde etkilidir.

Doğanın korunması çevrenin korunmasına bağlıdır. Bu nedenle çevre kirliliklerinin azaltılması, çevre sorunlarının çözüme kavuşturulması da gelecekte daha temiz bir dünya düzeninde yeni neslin hayat bulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle bugünkü nesle önemli görevler düşmektedir.

Gelecek insanlar için umut dolu gözükmektedir. Savaşların bitmesi, afetlerin zararlarının azaltılması, adalet olgusunun yeniden değer kazanması ve eğitim faaliyetlerinin sürerek sağlıklı bir toplum ve çevre oluşturulması toplumlar ve bireyler için geleceğin daha iyi olması demektir.

Gelecek deyince gençler ve çocukların yüklendikleri sorumluluklar da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle eğitim ve kültür aracılığıyla yeni nesle şuur aşılamasının yapılması sağlanmaktadır. Böylece gelecek için umutlu yatırımlar yapılmakta ve insanlar ümitle geleceğe ilerlemektedir. Yarınları düşünmek çocukları düşünmek anlamına gelmektedir. Çocukların korunması, geleceğin korunması demektir.

Gelecek ile Alakalı Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.