Fatih’de Bir Okulda İyilik Manavı Kuruldu

Fatih’te bulunan Vedide Baha Pars Ortaokulu öğrencilerinden müthiş bir yardımlaşma projesi geldi. Bu okulda öğrencilerin harçlıklarından biriktirdiği paralarla ” İyilik Manavı” kuruldu. Bu manavda öğrencilerin biriktirdikleri para ile satın alınan meyveler bulunuyor. Öğrenciler bu sayede hem sağlıklı atıştırmalıklar tüketirken hem de yardım kuruluşlarına yardım etmenin hazzını yaşıyor.

Vedide Baha Pars Ortaokulu’ndaki ‘İyilik Manavı” ayda bir kez kuruluyor. Manav kurulmadan bir gün önce öğrencilere haber veriliyor. Öğrencilerin harçlıklarından biriktirdikleri para,  bu iş için görevlendirilmiş iki öğrenciye veriliyor. Bu iki öğrenci pazardan meyve alarak iyilik manavını kuruyor. İyilik Manavı’nda en çok mandalina, portakal, elma, armut ve muz gibi meyveler satılıyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Atlı, ‘İyilik Manavı’ uygulamasını ‘öğrencilerin paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek için başlattıklarını belirtti. Atlı, manavdan elde edilen para ile her ay farklı bir kuruma katkı sağladıklarını, son yapılan manav kazancının Çocuk Esirgeme Kurumu’na verileceğini belirtti.  Çocukların kendi yaşıtı çocuklara yardım etmeleri onlara büyük mutluluk veriyor. Ayrıca kimi zaman yardım ettikleri kurumları ziyaret ediyorlar. Bu proje sayesinde çocuklar hem yardımlaşmanın hazzını yaşarken hem de sağlıklı besleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.