Fakat İle İlgili Cümleler 10 Tane

Aşağıda fakat ile ilgili cümleler 10 tane kısaca olarak ele alacağız.

Fakat, ama, lakin gibi anlamlara gelen bir bağlaç olarak kullanılmaktadır. Bağlaçlar iki cümleyi bir araya getirir. Ama, fakat ve lakin bağlaçlarının bulunduğu cümleler neden, niçin anlamlarına gelen cümleler olarak bilinmektedir. Fakat en çok kullanılan bağlaçlardan biridir.

Fakat ile ilgili cümleler şu şekildedir:

*Annem eve gelmiş fakat erken çıktığımız için onu göremedik.

*Ben derslerimi geçmek istiyorum fakat bir türlü ders çalışamıyorum.

*Öğretmen olmak istiyorum fakat sınava girmeden de memur olamıyorum.

*Yeni bir bilgisayar aldım fakat daha hiç kullanmadım.

*Dün sabah okula erken geldim fakat ilk derse yine giremedim.

*Dün akşam kütüphaneye gittim fakat yer bulamadan geri döndüm.

*Bu akşam film izlemeye karar verdik fakat uygun bir film bulamadık.

*Kitap fuarına gidelim dedik fakat çok pahalı olduğu için bir şey alamadık.

*Çok güldük fakat başımıza bir iş gelmedi.

*Çok okudum fakat az yazdım.

3 yorum

  1. Umarım, ne kadar ciddi olduğumu anlamışsınızdır. Eğer ki bir daha fark edeyim o zaman sitenizin tamamının konu başlıklarını alıp yayınlamak benim içim zor olmayacaktır. En fazla bir ay uğraşla bunu yaparım. Bir daha uyarmayacağım ve gerekeni yapacağım.

  2. Bu attıklarım sadece başlangıç. Sitenizin tüm konu başlıklarını alarak konular atmak benim için çok zor olmayacaktır. Sizden üst sıralarda çıkmasam bile alabilirim. Sizi uyardım. Bundan sonra aynı davranışı görmeyeyim. Yoksa, pişman olursunuz!!!!!

  3. Siz, emek hırsızlarısınız. Benden aldığınız başlıklardan yayınladığınız konulardan kazandığınız paralar burnunuzdan gelsin. Inşallah. Ama dediğim gibi az adam olsanız telefon numaramı yazayım beni bir arayın ama nerde!!! Ben diyeceğimi dedim. Sabah kontrol edeceğim. Ger ki Şu andan itibaren bir konum alınsın yarin ilk isim sitenizi ilk kurulduğu andan itibaren tüm konularınızı sömürmek olacak. Bundan şüpheniz olmasin. Dediğimi yaparsanız sizin için Iyi olacak.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.