Evlilik Kredisi Şartları Kimlere Verilir (Faizsiz)

Faizsiz evlilik kredisi kimlere verilir ? Evlilik hazırlığı yapan çiftleri heyecanlandıran haber, 10 bin TL’ye kadar faizsiz evlilik kredisi çekebilirsiniz. Peki evlilik kredisi için gerekli şartlar neler, kaç yaşındakilere verilecek …

Evliliği maddi sıkıntıları yüzünden erteleyen gençlere evlilik yolu gözüktü. Devletin 24 yaşın altındaki evli çiftlere vereceği bir sene hiç ödeme yapmadan 4 yıl vadeli kredi tasarısı mecliste görüşülmeye başlandı.

evlilik kredisi

Hükümet’in vereceği bu kredinin ayrıntıları açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hazırladığı bu proje ile, evlenecek çiftlere bir sene hiç ödeme yapmadan 4 yıl vadeli kredi kullandırılacak. Krediye başvuracak evli çiftlerin 24 yaşının altında olması şart. Kredi almak isteyen çiftlerden herhangi biri yetim ise bu çiftlere 2 yıl hiç ödeme yapılmadan 5 yıl vadeyle kredi kullandırılacak. 

BU KANUNLA ŞARTLARI SAĞLAYAN TÜM ÇİFTLER KREDİ KULLANABİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den gelen açıklamalara göre bu tasarı gelecek günlerde Meclis’te görüşülecek. Kanun tasarısı, çocuk teşvikini de içeren paket kapsamında vatandaşa sunulan evlilik kredisinde maddi durum sınırlaması olmayacak. Bakanlık kapsamında verilecek bu kredi, kamu bankalarıyla halka ulaştırılacak. Bakan Şahin’in açıklamalarına bakılarak evlilik kredisi için yaş sınırı şöyle; üniversite mezunları için üst sınır 26, diğer kişiler için ise 18-24 yaş aralığında olma şartı aranacak. Çiftler, kredi ödeme süreleri zamanında çocuk sahibi olurlar ise kredi ödeme süresi bir yıl ertelenebilecek.

EVLİ ÖĞRENCİ KREDİ ALIYOR İSE BURSA ÇEVİRİLECEK 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, bir öğrenci evli ve öğrenim kredisi alıyor ise kredisinin bursa çevrilmesi ve barındıkları yer yurt ise yurt parası alınmaması yönünde bir proje geliştirdi. Geçmiş tarihlerde kişi öğrenim kredisi almış ve şimdilerde evli ise tabii ki bu kişiler proje dahilinde değiller. Projeyle birlikte Türkiye’de bin 194 evli ve öğrenim kredisi alan öğrencinin kredisi bursa dönüşecek.

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları ve Konular Hakkında Sorularıınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

26 yorum

  1. Kredi almamak icin yasin ne anlami var 24 konumus madem yas siniri koyulcak 40 yas konulsun boyle daha mantikli hem su acidan bakarsak 24 sinirir kaksin ben 25 yasindayim almak isterdim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.