Evli Üniversite Öğrencilerine Burs Verilecek Miktar Fazla

Evli öğrencilere fazla burs verilecek, Evli olan üniversite öğrencilerine ne zaman ne kadar burs verilecek 2014 haberi …

TRT Haber Genel Koordinatörü Ahmet Böken’in sunumuyla ekranlara verilen Neler Oluyor programında bu Hafta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ağırlandı.

BURS VE KREDİLER ARTACAK

Böken’in burs ve kredi ile alakalı yönelttiği soruyu Bakan Kılıç, 300 bin öğrenciye burs veriyoruz bu sayıya 1 Ocak’tan sonra 100 bin kişi eklenecek. Ayrıca 1 Ocak’tan sonra burs ve kredi miktarını da artırmayı planlıyoruz diye yanıtladı.

EVLİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YARDIM

Yeni yurtlarımız 3-4 ay sürmeden açılacak diyen Kılıç, evli üniversite öğrencileri için ekstra yardım yapılacağını da ekledi. “Evli olan üniversite öğrencileri için ekstra yardımlar üzerinde ilgili arkadaşlarla çalışıyoruz. Edindiğimiz ortak kararlar barınma ücretini almama ve eğer öğrenci kredi alıyorsa bursa çevirme yönünde. Amaç evli üniversiteli öğrencilerin ailelerine biraz olsun katkıda bulunmak” dedi.

Evli Üniversite Öğrencilerine Daha Fazla Burs İmkanı Tanınması Durumunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. Bu da bir şey mi siz hiç sevmediğiniz Suudi Arabistana bir bakın evli öğrencilerin edindiği hakları bir görün veya Libya neymiş ogrenciyken evlenirse hiç farketmez ister ogrenciyken evlensin veya evliyken öğrenci olsun.bunların amacı zinayî azaltmak. Hizmetle hiçbir alakası yok

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.