E Okul Yokken Notlar Nasıl Öğrenilirdi?

Aşağıda e okul yokken notlar nasıl öğrenilirdi kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi 2007 yılından beri kullanılmaktadır. E okul sistemi sayesinde öğrenci, öğretmen ve vel iletişiminde yeni bir merhaleye geçilmiştir. Dijital bilgilendirme ve yazışma yapma sayesinde interaktif bilgi paylaşımı da e okul sayesinde gerçekleşmektedir.

E okul sistemi sayesinde sınav notları ve sınav tarihleri proje notları ve proje tarihleri, ders kaynakları, yazışmalar, internet sayfa tasarımları, sağlık bilgisi, devamsızlık bilgisi, izin bilgisi, okunan kitap bilgisi gibi bilgiler rahatlıkla öğrenilmektedir. Öğrenci T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile e okul sistemine girilmektedir. Öğretmenlerin şifresi bakanlık tarafından belirlenmektedir.

E okul sisteminin olmadığı yıllarda öğretmenler sınav notlarını, sözlü notlarını ve kanaat notlarını not defterlerine girmekteydi. Not defterleri de ilk başlarda da resimsizdi. Daha sonra resimli not defterleri çıkmıştır. Öğretmenler sınav notları ya sesli olarak okur ya da not listesini ilan panosuna asarlardı. Böylece öğrenciler notlarını öğrenmekteydi.

Not ilanları belli tarihlerde yapılırdı. Bu tarihler genelde sınav sonrasında bir hafta içinde ilan edilmekteydi. Genelde öğretmenler notları ilan ederken sesli olarak dile getirmeyi ,sınav kağıtlarını dağıtmayı ya da göstermeyi tercih ederlerdi. Böylece yapılan hataların anlaşılması ve adaletsizliğin önlenmesi söz konusu olmaktaydı. Günümüzde de sınav kağıdına bakmak öğrencinin en doğal haklarından biridir.

E Okul Yokken Notlar Nasıl Öğrenilirdi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.