E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Uygulaması

Aşağıda e okul veli bilgilendirme sistemi uygulaması hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

E okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında uygulanmaya başlanan bir bilişim sistemidir. Okullarda idare ve öğrenci aracılığıyla kullanılan bir sistem olarak günümüzde veli bilgilendirme sistemi şeklinde hizmet vermeye de başlamıştır. E okul sistemi öğretmenler, öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

E okul sisteminde öğrenciler sınav tarihlerini, sınav notlarını, proje tarihlerini, proje notlarını, ders programlarını, ders kaynaklarını öğrenebilirler. Devamsızlık bilgilerini, okudukları kitap sayısını, internet sitesi geliştirme seçeneklerini de görebilirler.

Günümüzde akıllı telefonların kullanılmaya başlanması, tabletlerin yaygınlaşması, okullarda bilgisayar dağıtılması gibi teknolojik gelişmeler e okul sisteminin interaktif olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sistemlerde geliştirilen özel yazılım uygulamalarıyla öğrencinin kimlik bilgileri sisteme girilerek sınıfı ve şubesi seçilmekte ve e okul sistemi bilgisayar ortamına, tablet ve akıllı telefon sistemine kurulmaktadır.

Çeşitli yazılımlarda ve işletim sistemlerinde indirme imkanı bulunan bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Uygulamayı indirmek oldukça basittir. Uygulama marketlerinden ilgili işletim ve yazılım sistemlerine göre uygulamanın yazılmasıyla indirme gerçekleşmektedir.

E okul sistemi öğretmen, öğrenci ve veli kullanımı için oldukça uygundur. Öğretmen, öğrenci ilişkilerinde, öğrenci veli ve veli, öğretmen ilişkilerinde e okul sistemi çok etkili olmaktadır. Dijital dünyanın gelişmesi dijital araçların da yaygınlaşmasını sağlamıştır. E okul sistemi geliştirilmeye devam etmektedir. Resmi olarak da kullanılmaktadır.

E-Okul Giriş İçin Tıkla

E Okul Bilgilendirme Sistemi İndir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.