E-Okul Vbs Girişi Nasıl Yapılır?

Aşağıda e-okul vbs girişi nasıl yapılır kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi, Milli eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği bir bilgi sistem ağı olarak faaliyet yapmaktadır. Bu sistem ilk olarak 2007 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Okulda ders ve ders notlarının dijital ortamda mahfuz olarak tutulması ve öğretmenler ile öğrencilerin erişimine açık tutulması bu sistemde mevcuttur. Ayrıca sistem öğretmene açık, öğrenciye kapalı olarak çalışmakta ve güvenlik sistemleriyle korunmaktadır.

E-okul sisteminde öğrenciler, öğretmenlerin belli alanlarda girdiği bilgilere ulaşmaktadır. E-okul sisteminde sınav tarihleri, sınav sonuçları, proje tarihleri ve proje notları, ders notları, devamsızlık bilgileri izinli ve izinsiz olarak, okunan kitaplar, web tasarım etkinlikleri gibi faaliyetler yapılmaktadır.

E-okul sisteminde öğretmenler ayrı bir giriş hakkına ve öğrenci ya da veliler ayrı bir giriş hakkına sahiptir. E-okul sisteminde öğretmenler yönetim alanında bulunarak girmektedir. Öğretmenler güvenlik rakamları, kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapmaktadır.

Veli bilgilendirme sisteminde e-okul bilgileri güvenlik rakamları, öğrenci numarası ve kimlik numarası ile öğrenci ya da veliler sisteme giriş yapmaktadır. Böylece öğrenciye ait bilgilerin en doğru ve güncel bir şekilde öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

E-okul sistemi günümüzde akıllı telefon ve tabletlerde de kullanılmaktadır. Her yazılım için bir uygulaması bulunan ve internetin olduğu her yerden sisteme girişin sağlandığı bir uygulama olarak veliler ve öğretmenler için çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu bakımdan bilgiye ulaşmak çok kolay olduğu için okul ve hayat ilişkisi daima sağlam tutulmaktadır.

E-Okul Vbs Girişi Nasıl Yapılır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.