E Okul VBS Giriş Takdir Teşekkür Hesaplama 5. 6. 7. 8. 9. Sınıf 2018

17 Haziran’dan önce karne ortalamasını öğrenmek isteyen veliler ve öğrenciler e-Okul veli bilgilendirme sistemini kullanıyor. Karne notlarının erişime açılmasıyla beraber öğrenciler hem notlarını görebiliyor, hem de 5. 6. 7. 8. 9. Sınıf takdir teşekkür hesaplaması işlemleri kolaylıkla yapılıyor.

e-Okul karne notlarını bilgisayarınızdan öğrenmek istiyorsanız ‘e-okul.meb.gov.tr’ web sitesine öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMASIYLA KARNE NOTLARINI ÖĞREN TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMASI HEMEN YAP!

Eğer telefonunuzdan karne notlarını öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdan giriş yapmak Ardından sizden istenen bilgileri girerek ilk dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ve öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin öğrencilerle ilgili tüm bilgileri tek bir sayfa üzerinden görmelerini sağlayan bir hizmettir. Uzun zamandır hayatımızda yenilenmiş ve daha işlevsel bir hale gelmiştir. Özellikle öğrencilerin sınav notları ve devamsızlık durumunun gözlemlenebildiği e-Okul sisteminde bunların dışında da pek çok işlem gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerin okula başladığı ilk andan itibaren eğitim sürecinde gerçekleşen tüm işlemlerin kayıt altına alındığı sitede TEOG gibi sınavların başvuruları ve tercih işlemleri de yapılabilmektedir.

E-OKUL VBS İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?

e-Okul VBS ile yapılabilen bazı sorgulamalar şu şekildedir:

– Öğrenci Kaydı

– Nakil İşlemleri

– Not Bilgisi Öğrendikten Sonra Takdir Teşekkür Hesaplama

– Devamsızlık Bilgisi

– Sınav Tarihleri

– Merkezi Sınavların (TEOG vb.) Başvuru ve Tercih İşlemleri

– Belge İşlemleri (Takdir, Teşekkür, Onur Belgesi)

– Haftalık Ders Programı

– Öğrencinin Okuduğu Kitap Sayısı

– Duyurular

Site iki ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm veliler ve öğrencilerin giriş yapabildiği ve bilgi edinebildiği aynı zamanda bölüm ise yöneticilerin ve öğretmenlerin giriş yapabildiği Öğrencilere ve velilere yönelik geliştirilmiştir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrencilerin tüm okul bilgileri yer almaktadır. Öğrencilerin devamsızlık bilgisi başta olmak üzere, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, dönem ödevi hakkında bilgiler bu sistemde yer almaktadır.

Öğrenciler giriş yaparak kendi sınavları hakkında bilgi alabildikleri gibi haberlere ve duyurulara da ulaşabilirler. Veliler de E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerini sıkı bir şekilde takip edebilirler. E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise E-Okul yönetim bilgi sistemidir. Öğretmenler ve yöneticiler için geliştirilmiştir. Öğretmenler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin bilgilerini sisteme girer. Yöneticiler  sayesinde idari işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilirler.

E-Okul sisteminin veliler ve öğrenciler için geliştirilmiş bölümü olan veli bilgilendirme sistemine ana sayfasında yer alan veli bilgilendirme sistem giriş bölümünden giriş yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını sisteme girmeniz gereklidir. Güvenlik kodunu da gerekli yere girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Öğrenciler sisteme giriş yaparak okul hakkında haberlere ve duyurulara ulaşabilirler. Ayrıca öğrenim bilgilerine de bu bölümden ulaşabilirler.

Sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, karne notlarını ve hangi gün okula gidip gitmediklerini bu sistem sayesinde öğrenebilirler. Veliler de bu sistem sayesinde öğrencilerini internet üzerinden takip edebilmektedir. E Okul sisteminin diğer bölümü olan takdir teşekkür hesaplama bölümü ise öğretmenler ve yöneticiler giriş yapabilmektedir. Bu bölüme ana sayfada yer alan öğretmen giriş ekranından giriş yapabilirsiniz. Bu bölüme kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. öğretmenler ve yöneticiler kullanıcı adı ve şifrelerini bilmiyorlarsa Milli Eğitim Müdürlüklerine giderek öğrenebilirler. Yöneticiler E-Okul yönetim bilgi sistemi sayesinde idari işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bütün nakil işlemlerini ve kayıt yenileme ve silme gibi işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

e Okul Giriş İçin Tıklayınız

Takdir Teşekkür Hesaplama İçin Tıkla

E Okul ne zaman Kapanacak? Tıkla Öğren

Sorunlarınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hızlıca Yazabilirsiniz.

35 yorum

    • öğretmenler e okul kapanmadan bence notları değiştirebiliyor sonuçta takdir teşekkür hesaplama sonrası belli oluyor not isteyip istemeyeceğiz azıcık bekleseler ölmezler ne hemen kapatıyorlar ki, haksız mıyım?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.