E-Okul Takdir Veya Teşekkür Hesaplama

Yarıyıl tatilinin yaklaşmasıyla birlikte hem öğrencilerin hem de ebeveynlerinin en merak ettiği konu karneleri elbette. Pek çok ebeveyn çocuklarının başarısını öğrenmek için son günlerde vakitlerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde geçiriyor. Bizde yazımızda merak ettiğinizi bildiğimiz e-Okul takdir ve teşekkür hesaplama hakkında bilgiler vereceğiz.

Veli Bilgi Sisteminde ebeveynler çocuklarının ders programlarına, devamsızlık bilgilerine, sınav tarihlerine, tercih sonuçlarına erişebilirler. Bunun için sisteme girerken ilk önce T.C kimlik numaralar ve okul numaraları gibi bilgiler girilmeli. Ayrıca güvenlik sebebinden dolayı “resimdeki rakamlar” kısmında görülenler eksiksiz ve doğru şekilde girilmeli. Bunlardan sonra sisteme giriş sağlanır.  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine tablet, cep telefonu ve bilgisayarlardan girilebilir.

Bütün derslerinden başarı elde eden, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den yukarı olan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındaki puana sahip olanlar teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve 100 arasındaki puana sahip olanlar ise takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim eğitimi hayatında en az üç öğretim yılının tüm döneminde takdir belgesi almaya hak kazanan öğrenciler ise üstün başarı belgesi verilmeye hak kazanır.

Milli Eğitim Bakanlığının kamuoyuna açıkladığı takvim kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk eğitim dönemi 19 Ocak 2018 tarihinde bitecek. Öğrenciler 19 Ocak 2018 tarihinde merakla bekledikleri karnelerini de alarak 15 tatile girecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.