E Okul Öğrenci Notlarına Nasıl Bakılır 2018

Aşağıda e-okul öğrenci notlarına nasıl bakılır kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir. E-okul sistemi birçok amaçla kullanılmaktadır. E-okul sistemine kullanıcı kişiler ve öğrenciler veli bilgilendirme amacıyla girmektedir. E-okula öğretmenler giriş yapmaktadır. Bu giriş resmi bir giriş olarak belli amaçlar doğrultusunda gerçekleşmektedir.

E-okul sistemine öğrenciler de giriş yapmaktadır. kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik kodu ile giriş yapılmaktadır. E-okul sayesinde sınav tarihler, sınav sonuçları, proje tarihleri, proje notları, ders programı, devamsızlık, okunan kitaplar, izinli günler ve web tasarım içerikleri alanında bilgilendirme ve çalışmalar yapılmaktadır.

E-okul öğrenci notlarına sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili dersler üzerinden hareket ederek bakılmaktadır. Böylece veliler öğrencilere ait bilgilerin öğrenilmesinde güvenilir bir yol izlemektedir. E-okul sisteminin faydaları oldukça fazladır. Öğrencilerin bilişim desteği de bu şekilde oluşturulmaktadır.

E-okul sistemi gün geçtikçe yaygın olarak kullanılmaktadır. Masaüstü, dizüstü, tablet ve akıllı telefon uygulamaları üzerinden de veli bilgilendirme sistemi olarak e-okul programlarına girip gerekli bilgileri ayrıntılı bir şekilde öğrenmek de mümkündür.

E-okul sistemi yaygın olarak kullanılmakta ve ilk olarak öğrencilerin kimlik bilgilerinin doğru algılanması ile başlamaktadır. E-okul sisteminin kullanımı internet erişiminin olduğu yerde gerçekleşmektedir. Bütün destek cihazlarında çalışabilecek düzeyle bir e-okul sisteminden bahsetmek de mümkündür.

E Okul Öğrenci Notlarına Nasıl Bakılır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.