e Okul Neden Açılmıyor MEB VBS Giriş

Teknik altyapı çalışmalarından dolayı e-Okul ve MEBBİS sistemlerine kısa süreliğine erişim sağlanamayacaktır. Ama e okul açılacak. Öğretmenler not girişi yaptığı için yoğunluk var düzelecek. e Okul Neden Açılmıyor Not Girişi Kapandı mı? 2018 VBS

Bu duyuru resmi ve özel tüm ortaöğretim okullarını ilgilendirmektedir.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ekteki yazısında da belirtildiği üzere e-Okul sistemi üzerinde dönem sonu puanı oluşmayan öğrenciler sınıf tekrarı durumuna düşecektir.

1-) Dönem sonu puanı oluşması için öğrencilerin en az iki yazılı sınav notu sisteme girilmiş olmalıdır.

2-) Yazılı sınavlardan birine katılmayan öğrenciler için not değeri “Sınava Girmedi” anlamında “G” olarak girilmelidir. Ancak not değeri “G” girilmiş öğrencilerin sistemde en az 2 yazılı sınav notu bulunmuyorsa yine sınıf tekrarı durumuna düşecektir.

3-) “G” değeri üç ya da daha fazla yazılı sınav yapılan derslerde ya da özürleri sebebiyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerde ortalama hesabına katılmamak suretiyle faydalı olacaktır. Tüm hesaplama e-Okul sistemi tarafından yapılacaktır.

4-) Ortaöğretim yönetmelik 45. maddesi (f) bendine göre Uygulamalı nitelikteki derslerin puanlarının da doğru yere girilmesi gereklidir. Bazı öğrenciler için uygulama notlarının performans alanına girildiği görülmüştür.

5-) Buna göre e-Okul Sistemi üzerinde Not Kilitle ekranında girişlerin kilitlenmesinden ve karne yazdırılmadan önce Ortaöğretim Kurum İşlemleri > Not İşlemleri > Dönem Puanı Oluşmayan Öğrenci Kontrol Ekranı kontrol edilmeli ve öğrenci mağduriyetleri önlenmelidir.

e Okul Giriş Sorunları İçin Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

8 yorum

  1. her yıl bunu yapıyorlar daha doğrusu birinci yarı yılın bitimine son bir hafta veya iki hafta kala,ikinci yarı yılın bitimine iki hafta kala notların görülmesini engelliyorlar ve işin ilginç tarafı her zaman aynı cevap veriliyor teknik arıza yada güncelleme var yakında açılacak sözleri copy paste modunda (nasıl olsa insanlarımız unutucak olayı sabitlanmiş,ki unutuyoruz da:) )
    işin aslı şu birinci sahta karne olayı bazı öğrenciler arasında populer bunun önüne geçmek,ikincisi karne notlarını öğrenen bazı veliler öğretmenlerin başına ekşiyor notu yükseltmesi için (bende veliyim ve her daim çocuğumun başarısını yazılı notlarına göre belirlerim -artık sözlü notu yok,kanaat notu var),üçüncüsü e okulda öğretmenler ve velilerin karneye yakın zamanda yoğun girişinden sistem tıkanabiliyor.i̇şt yukarıdaki sebeblerden e okul karnelere 2 hafta kapanıyor.

  2. Yeter artık sinir olduk iyice şikayet edeceğim bugün saprimuzimi deniyoruz öğretmenler bazen notlari yanlış giriyorlar bakmam lazım iş işten G ecincemi açacaksınız hayatımızla oynuyorsunuz gunahimizi alacaksiniz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.