E Okul ne zaman kapanacak Notlar Neden Görünmüyor MEB 2018

Öğrencilerin sıklıkla merak ettikleri bir konu var ki.. 2018 E okul ne zaman kapanacak konusu? Bu konuda eokulsistem.com olarak kısaca bilgi verelim istedik. Sistemde zaman zaman kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin sunucunun çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir. Sizler de e okul veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz.

E-Okul Aslında Hiç Kapanmaz, Ancak Not Girişleri Karneden En Az 1 Hafta Önceden Kapatılır. Dolayısı ile birçok okulda karne haftası devamsızlık ve not girişleri sisteme girilmez. Çünkü son hafta, karneler basılarak hazır hale getirilir.

Önemli Hatırlatma : E-Okul‘da Yapılan Sistem Çalışmaları Sebebiyle Kısa Süreli Kesintiler Olabiliyor, ancak kısa sürede açılmaktadır. Öğrencilerin Bilgisine.

Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Buradaki amaç başkalarının sizin sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

e Okul Giriş İçin Tıklayınız

Takdir Teşekkür Hesaplama İçin Tıkla

e Okul Ne Zaman Kapanıyor Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. her yıl bunu yapıyorlar daha doğrusu birinci yarı yılın bitimine son bir hafta veya iki hafta kala,ikinci yarı yılın bitimine iki hafta kala notların görülmesini engelliyorlar ve işin ilginç tarafı her zaman aynı cevap veriliyor teknik arıza yada güncelleme var yakında açılacak sözleri copy paste modunda (nasıl olsa insanlarımız unutucak olayı sabitlanmiş,ki unutuyoruz da:) )
    işin aslı şu birinci sahta karne olayı bazı öğrenciler arasında populer bunun önüne geçmek,ikincisi karne notlarını öğrenen bazı veliler öğretmenlerin başına ekşiyor notu yükseltmesi için her yıl bunu yapıyorlar daha doğrusu birinci yarı yılın bitimine son bir hafta veya iki hafta kala,ikinci yarı yılın bitimine iki hafta kala notların görülmesini engelliyorlar ve işin ilginç tarafı her zaman aynı cevap veriliyor teknik arıza yada güncelleme var yakında açılacak sözleri copy paste modunda (nasıl olsa insanlarımız unutucak olayı sabitlanmiş,ki unutuyoruz da:) )
    işin aslı şu birinci sahta karne olayı bazı öğrenciler arasında populer bunun önüne geçmek,ikincisi karne notlarını öğrenen bazı veliler öğretmenlerin başına ekşiyor notu yükseltmesi için (bende veliyim ve her daim çocuğumun başarısını yazılı notlarına göre belirlerim -artık sözlü notu yok,kanaat notu var),üçüncüsü e okulda öğretmenler ve velilerin karneye yakın zamanda yoğun girişinden sistem tıkanabiliyor.i̇şt yukarıdaki sebeblerden e okul karnelere 2 hafta kapanıyor.(bende veliyim ve her daim çocuğumun başarısını yazılı notlarına göre belirlerim -artık sözlü notu yok,kanaat notu var),üçüncüsü e okulda öğretmenler ve velilerin karneye yakın zamanda yoğun girişinden sistem tıkanabiliyor.i̇şt yukarıdaki sebeblerden e okul karnelere 2 hafta kapanıyor.

  2. Gecen donem ingilizce öğretmeni Çocuğumun sözlü notunu zayıf vermiş biz eokuldan gördük ve oğlum hemen ögretmenine söyledi ve öğretmenin cevabi şu,Ben seni başka bir öğrenciyle karistirmisim diyerek düzeltti,şimdi soruyorum ayni şey olursa ve benim çocuğum hak etmediği bir not alırsa ne olacak lütfen Cvp

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.