Doktor Olmak İçin Kaç Yıl Okumak Gerekir?

Aşağıda doktor olmak için kaç yıl okumak gerekir kısaca olarak ele alacağız.

Doktor olmak için tıp fakültesini bitirmek gerekir. Tıp fakültesi en uzun süreli fakültelerden biridir. Doktor olmak için çok çalışmak gerekir. Merkezi sınavlardan da en yüksek puanı alarak bölüme yerleşmeye hak kazanmak gerekir. Kazandıktan sonra doktorluk eğitim ve öğretiminde zor bir süreç öğrencileri beklemektedir.

Doktor olmak için altı yıl bölümde, dört yıl uzmanlıkta okumak gerekir. Bu nedenle on yıl bir doktorluk eğitimi almak gerekir. Doktorlar ilk altı sene okuyup bölümü bitirdiklerinde pratisyen olarak görev alabilirler. Doktorlar, kamuda ve özel hastanelerde çalışabilir. Doktorlar, polikliniklerde, kliniklerde çalışabilirler. Doktor olmak için sistemli ve planlı çalışmak gerekir.

2 yorum

  1. elinize sağlık, Doktor Olmak İçin Kaç Yıl Okumak Gerekir? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. elinize sağlık, Doktor Olmak İçin Kaç Yıl Okumak Gerekir? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.