Darüşşafaka Sınav Başvuru Tarihi Açıklandı

Darüşşafaka, sınav başvuru tarihleri açıklandı. Darüşşafaka; 1873 tarihinde İstanbul’da kurulan, maddi imkanı yetersiz olan yetim veya öksüz çocuklara parasız okuma hizmeti veren bir kurumdur.

Babası veya annesi vefat etmiş, maddi imkanı olmayan, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı sunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın bu sene gerçekleştireceği sınavının başvuruları başladı. Başvuru için son gün 21 Mayıs olarak ilan edildi. Darüşşafaka sınavının tarihi ise 27 Mayıs Pazar günü şeklinde duyuruldu.

Parasız yatılı eğitim imkanı sunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları her yıl bünyesine öğrenci dahil etmek için düzenlediği sınav 2018 yılında da yapılacak. Bu sınava başvurular 2 Ocak tarihinde kabul edilmeye başlandı. Başvuruların son tarihi ise 21 Mayıs 2018… Bahsi geçen parasız yatılılık sınavı 21 ilde 27 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Bu sınavdan başarılı elde eden, maddi yetersizliğini ispat eden ve sağlık raporu alan öğrenciler ortaokuldan üniversiteye kadar kurum bünyesinde ücretsiz eğitim fırsatı elde edecek. Kayıt şartları ise şu şekilde;

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– Çocuğun annesi veya babasının vefat etmiş olması,
– Ailenin maddi yetersizlik yaşamasından dolayı çocuğun eğitimine devam edemeyecek olması,
– 2007 yılı veya sonraki yıllarda doğmak,
– 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilkokul 4’üncü sınıfta okuyor olmak,
– Beden ve ruh sağlığının yatılı olarak kalmaya müsait olması.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.