Dağ Dağa Kavuşmaz İnsan İnsana Kavuşur Kompozisyon

İnsan, doğada var olan en şanslı ve ayrıcalık tanınan canlı olmaktadır. İnsanları, diğer canlılardan ayıran çok sayıda özellik bulunması bile cansız varlıklar ile arasında var olan farklılıkların ne kadar çok olduğunu ortaya koymaya yetmektedir. İnsanlar güçlü canlılar olduğundan dolayı, istedikleri birçok şeyi gerçekleştirebilme özelliğine sahiptirler. İnsanların sahip olduğu özellikler ile ilgili söylenmiş çok sayıda söz vardır. Bu sözlerden bir tanesi dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur sözü olmaktadır. Peki bu söz ile ne anlatılmak istenmiştir? Bizler de bu sorularınıza cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Dağ Dağa Kavuşmaz İnsan İnsana Kavuşur Kompozisyon ile ilgili görsel sonucu

Dağ, cansız bir varlıktır. Cansız olduğu için bulunduğu yerden hareket etme gibi bir özelliği yoktur. Bu nedenle dağ istediği bir yere gidemez. Fakat insan, hareket edebilen ve istediği yere gitme imkanına sahip olabilen bir canlıdır. Bu yüzden insan, kavuşmak istediği bir insana, elbet bir gün kavuşmaktadır. Hiç kavuşamayacağı düşünülen kişiler bile, istemeleri durumunda günün birinde buluşmuş ve kavuşmuşlardır.

Hiçbir insanın, hiçbir zaman başka bir insana kavuşamayacağı düşünülmemelidir. İnsanlar, istedikten sonra kavuşmak istediği kişiye kavuşabilir. Bu nedenle atalarımız tarafından, dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur atasözü söylenmiştir.

Dağ Dağa Kavuşmaz İnsan İnsana Kavuşur Kompozisyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.