Çok Gezen Çok Bilir ile İlgili Hikaye

Aşağıda çok gezen çok bilir ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Çok gezen her zaman çok bilir. Gezdiği gördüğü yerleri bilir. Yeni hikayeler ve yeni hayatlar görür ve tanır. Gezen insanlar ellerinde rehberlerle gezerler. Bilgi gezen insanların azığıdır. Bilginin peşine düşerek yeni bilgiler edinir ve bu bilgileri hazmederek hayatlarına devam ederler.

Ben de bundan hareketle yola çıktım. Küçüklüğümden itibaren Anadolu’nun her yerine gitme imkanım olmuştu Çünkü babam devlet memuruydu ve tayini çıktıkça dolaşmak durumunda kalıyorduk. Bu da ben de farklı yerleri görme hevesi ve merakı ortaya çıkarmıştı. Liseden sonra iyi bir üniversiteye gidince bu hayalimi gerçekleştirmek istedim.

Dünyanın birçok yerine gitmek için plan yaptım. Doğudan batıya birçok ülke gezdim. Birçok insan ve farklı kültür tanıdım. Bu insanın ufkunun derinleşmesine ve engin fikirlere sahip olmasına sebep oluyor. Böylece dünyaya daha farklı açılardan bakabiliyorsunuz. Tavsiyelerden çok kendi kurallarınıza göre yaşamayı öğreniyor ve özgürlük, mutluluk, huzur gibi kavramların tam anlamını kavrıyorsunuz.

Çok gezdim ama hala çok biliyorum diyemem. Bilgi, ucu bucağı olmayan bir denizdir. Tuzlu su gibi içtikte kanmazsınız ve kanmadıkça da daha çok içer ve merak iştahınız arttıkça artar. Bu nedenle ben gezmeye, öğrenmeye, bilmeye ve bilginin peşinde koşmaya devam etmeyi sürdüreceğim.

Çok Gezen Çok Bilir ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.