Candy Crush Nedir Nasıl Oynanır (Facebook)

Candy Crush nasıl oynanır, Candy Crush nedir

Candy Crush, facebook’un kullanıcılarına sunduğu ve beklenenden daha fazla ilgi toplayan oyundur. 7den 77 ye tüm facebook kullanıcılarının büyük zevkle oynadığı candy crush nasıl oynanır ? Oyunun amacı nedir ? Bu oyunu daha eğlenceli hale getirmeniz için oyun hakkında bilgiler derledik;

Candy Crush Saga adlı oyun bir tür puzzle ve beceri oyunudur. Candy Crush Saga Facebook’ta veya IOS veya Android işletim sistemleri destekli cihazlarda oynanabilir.

Candy Crush oyununda amaç, oyunda yer alan farklı renk ve gruptaki nesnelerden aynı nitelikte olanları en az üçerli grup halinde yan yana getirmek ve bunları patlatarak puan kazanmaktır. Bir diğer şartta oluşturulan gruplar ne kadar çok aynı benzer öğeden içerirse alınan puan da o kadar yükselecektir.

Oyuncu nesneleri bir araya getirebilmek için nesneleri her seferinde yalnızca bir kez sağa sola ya da yukarı aşağı hareket ettirme hakkına sahiptir. Oyun belli bir zaman diliminde en yüksek skora ulaşma hedeflidir. Oyuncu verilen sürede bir üst level için istenen puana ulaşmalıdır.

Candy Crush Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 yorum

  1. Candy Crush sagada 400 level kadar geldim bi süreden sonra bıksanda oyunu oynamak bağımlılık yapıyo kendini durduramıyorsun :) ama elbet bırakacağımız gün gelecektir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.