Çalışkanlık ile İlgili Hikaye

Aşağıda çalışkanlık ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Babam, çocuk yaştan beri çalıştığını ve artık çok yorulduğunu söyleyip dururdu. Bense bir an önce okulu bitirip mesleğimi elime almayı ve babamı bu dertten kurtarmayı planlıyordum. Bunun için çok çalışmam gerektiğine inanıyordum. Sabretmem, azimli olmam ve planlı hareket etmem gerekiyordu.

Sınavlarımı en iyi şekilde vermeye çalışıyordum. Babam okulumun nasıl gittiğini sordukça geriliyordum. Gergin iyi bir hali vardı okulumun… Nedense çalışırken bir terapi görür gibi rahatlıyordum. Nefes aldığımı bile hissetmiyordum. Arkadaşlarım benim için o çalışarak nefes alır diyordu.

Bir gün odama girdim. Kapıyı kapadım ve düşünmeye başladım. Bu hayatta gerçekten ne yapmak istiyordum. Kendimi mutlu etmek ikinci planda kalıyordu. Ailem deyince herkeste olduğu gibi içimde bir şeyler harekete geçiyordu. Ve babam, yalnız, çalışkan ve yorgun bir babam var. Her ne yaparsam yapayım çok çalışmam ve üretmem gerektiğine inanıyordum.

Nitekim önümdeki örnekler ve hayat tecrübelerim bana doğru düşündüğümü gösteriyordu. Bundan kaçamazdım. Zaten çalışmayı da çok seviyordum. Nihayet mezun olduğum gün gelmişti. Babamı da bir mezuniyet yemeğine çıkarmayı planlıyordum. Çevre mühendisliğini bitiriyordum. Arkadaşlarımın yardımıyla kendime staj yaptığım bir şirkette iş bulmuştum. Bunu babama yemekte söyleyecektim.

Mezuniyet günü geldiğinde diplomadan çok yemeği düşünüyordum. Akşam olduğundan bizimkileri alıp dışarı çıktım. Herkes şaşkındı. Ama durum anlaşılıyordu. Yemek yerken babama durumu izah ettiğimde gözleri parladı. Tamam dedim işte bu… Babam duygulandı ve ağladı ben her zaman sizin için varım dedi, güzel günler gelecekti.

Çalışkanlık ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.