Bunun Adı Findel Kitap Özeti

Aşağıda Bunun Adı Findel kitap özeti kısaca olarak ele alacağız.

Bunun Adı Findel kitap özeti şu şekildedir:

Kelimeler üzerine çeşitli fikirler yürüten beşinci sınıf öğrenci Nick, her geçen gün farklı sorularla çevresindekileri soru yağmuruna tutmaya devam ederdi. Nick, bu tutkusunu bir türlü bırakamıyordu. Yaratıcı bir fikir dünyasına sahip olan Nick, kelimeler ve kavramlar arasında bir bağın olup olmadığını ve varsa kimin tarafından çıkarıldığını merak ediyordu.

Bir gün kendisiyle baş edebilen bir dil bilgisi öğretmeniyle karşılaşınca neredeyse bütün hayatı ve algısı değişir. Öğretmene de sorular sormaya devam eder. Öğretmen ondan bir rapor hazırlamasını isteri Böylece Nick, kelimelerle meşgul olmaya başlar.. Birçok şey öğrenir ve öğrenirken de hayreti artmaya devam eder.

Nick, her geçen gün yeni şeyler öğrenir. Farklı kelimeleri farklı kavramlara karşılık gelecek şekilde kullanmaya başlar. Bu kelimelerden birçoğu da kimse tarafından bilinmeyen uydurma kelimelerdir. Kalem yerine findel kelimesini kullanmaya başlar. Findel kelimesi manasız olsa da kalem yerine kullanılması bir gizem oluşturur.

Kimsenin ummadığı bir şekilde okulda yaygınlaşan bu kelime toplumda da duyulmaya başlar. Televizyon haberlerine kadar varan durumlar yaşanmaya başlar. Kelimeler ve kavramlar dünyasının insanın düşünce yetisine olan etkisi böylece daha iyi anlaşılmış olur. Nick, beşinci sınıf öğrencisi olmasına rağmen bu çalışmaları önemli bir başarı elde etmesinde etkili olur.

Bunun Adı Findel Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.