Bu Televizyonları Kıvırabilirsiniz

Uzun yıllardır üzerinde çalışılan kıvrılabilir televizyon teknolojisinde daha kullanıma ürün sunulmasa da prototipler üretildi. Kıvrılan bu televizyonlar ile elektronik cihazlar artık daha kolay taşınabilecek ve daha az yer kaplayacak.

Telefon ve televizyon gibi ürünlerde kullanılan bu paneller LG şirketi tarafından üretiliyor. 18 inçe sahip bükülen ekran OLED paneli piyasaya duyruldu. Katlanınca 3 cm haline gelen bu panelin 1200×800 piksele sahip çözünürlüğü var. Prototip halinde olan bu panel yakın bir gelecekte monitör ve televizyon üretiminde kullanılacak.

LG bu yeni ürünü ile beraber aynı anda şeffaf OLED ekran tanıtımını yaptı ve 2017 senesinde Ultra HD şeffaf ve kıvrılan ekranların üretileceği söylendi. Üretilecek olan bu ekranlar da kıvrılabilir televizyon teknolojisinde kullanılacak.

Henüz satışta olan telefon ve televizyonların bazıları kavisli ekrana sahip. Mesela LG G Flex telefonu ve Samsung Curved televizyon kavisli ekrana sahip. Yalnızca yay şeklindeki bir tasarım ile bu ürünler üretiliyor ancak kıvrılma ve bükülme özellikleri yok. Kıvrılan ekranlar gelecekte sektörde büyük değişiklikleri beraberinde getireceğe benziyor.

eokulsistem.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.