Birlikte Yaşamanın Önemini Anlatan Hikaye

Aşağıda birlikte yaşamanın önemini anlatan hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Arkadaşlarımı okul sonrasında biraz vakit geçirmek için bizim eve çağırmıştım. Annem de bizim için bir takım kurabiyeler ve içecekler hazırlamıştı. Evimiz gayet büyük olduğu için bütün arkadaşlarıma haber vermiştim ve vakti müsait olan herkes davetime katılmak için gelmişti.

Güzel bir okul sonrası toplantı gibi bir durum gerçekleşmişti. Böyle bir günde arkadaşlarımın gözündeki ve gönlündeki yerini az çok tahmin ettiğim için bir konuşma yapmak ihtiyacı hissetmiştim. Kardeşlerim diye bağırdım. Herkes sohbetini yarıda kesip bana doğru baktı. Yüksekçe bir yere çıktım.

Elimdeki meyve suyu bardağını bir kenara bırakıp, arkadaşlarımın gözünün içine baktım. Devamında ise okulumuzda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizin ve idarenin yardımıyla belirlememiz gerektiğini ve onlara mutlak surette yardım etmemiz gerektiğini, bunun bizim görevimiz olduğunu söyledim.

Kısa bir süre herkes birbirine baktıktan sonra yeniden bana bakarak evet haklısın, ne gerekiyorsa yapalım dediler. Bu yardım maddi ve manevi bir yardım olacak, birlik ve beraberliği sağlamak esas olacak, herkes herkesin durumunu bilecek ve samimi olarak ne gerekiyorsa yapacak dedim.

Ertesi gün olduğunda okulda büyük çaplı bir organizasyon için organize olup herkesi topladık. İradeden yardım alarak anketler başlattık ve yardıma muhtaç kişileri belirleyerek evlerine kadar gibi maddi ve manevi olarak onlara destek verdiğimizi ve yanlarında olduğumuzu hissettirdik, gerçekten güzel bir çalışma ve hatıra olmuştu.

Birlikte Yaşamanın Önemini Anlatan Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.