Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Tasarlayınız Kısaca

Aşağıda bir sosyal sorumluluk projesi tasarlayınız kısaca olarak ele alacağız.

Sosyal sorumluluk projeleri, bireysel olarak topluma hizmet alanında topluma yararlı olmayı amaçlayan ve bir ihtiyacı karşılayacak nitelikte olan çalışmalardır. Sosyal sorumluluk projeleri vatandaşların bir birey olarak topluma karşı ödev ve görevlerinin gerektiğinde yerine getirmesine de dayanmaktadır.

Sosyal sorumluluk projeleri eğitim, öğretim, sağlık, ulaşım, iletişim, çevre, kültür, sanat, edebiyat alanlarında yapılabilir. Bu nedenle proje alanının çok doğru bir şekilde seçilmesi gerekir. Proje alanının seçilmesinin ardından projenin amacı belirlenir ve bu amaç doğrultusunda proje araştırması yapılarak proje bütçesi ve basamakları oluşturulur. Destek ve sponsorların yardımıyla da proje hayata geçirilir.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak “Halk Kütüphanelerinde Okuma-Yazma Seferberliği” konusu seçilebilir.

Bu proje için, kültür bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri yardımı ve mahalle muhtarlarının desteği ile okullarda başlatılan ilan ve çalışmalarla kütüphanelerde okuma ve yazma seferberliği başlatılabilir. Burada okullardaki etkinlikten farklı olarak kütüphane ortamının gerekliliği ve kütüphanecilik alanında da tarihi, kültürel ve sosyal bilgilerin halka arz edilmesi ve kütüphane materyallerinin geliştirilerek kütüphanenin toplumdaki yeri ve önemi hakkında da araştırma bilgileri ve seminerleri sunulabilir.

Kütüphane, kitap, okuma-yazma arasındaki bağın ve gerekliliğin en iyi şekilde anlatılması ve anlaşılması için bu projenin gerçekleşmesi adına çalışmalar yapılabilir.

Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Tasarlayınız Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.