Bayrak Konulu Kompozisyon

Aşağıda bayrak konulu kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Bayrak göndere çekilir. Yer bırakılmaz. Bayrak hür olmanın sembolüdür. Bağımsızlık bayrakla ölçülebilir. Bayrakla gösterilir. Bayrak anlamlı ve duygulu bakışların muhatabıdır. Bayrak değerdir, millidir, dinidir, bütündür. Bayrak bir simgedir. Bayrak put değil ancak put kırandır.

Savaşta en önde barışta en yüksekte durur. Bayrakları bayrak yapan üstündeki şehit kanıdır. Al yıldızlı bayrağımız bu nedenle çok değerlidir. Ay ve yıldız şehidimizi ve rengi de şehit kanını simgelemektedir. Bayrağımıza bakarken vatanımızı, dinimizi, neslimizi, ırzımızı ve şehitlerimizi düşünürüz.

Bayrak inmez, vatan bölünmez deriz. Bu bayrak göklerde dalgalandıkça mutlu ve mesut oluruz. Bayrak göklerde dalgalandıkça bir ve beraber, barış ve huzur içinde oluruz. Bayrağımızın destanını yazarız. Şehitlerimizi örttüğümüz gibi gelinlerimizi de damatlarımızı da örteriz.

Bayrak değerlidir. Milli bir değerdir. Bağımsızlık için sahip çıkılması gerekir. Bayrağın önemi ve değeri ancak uğrunda can vermekle, şehit olmakla anlatılabilir ve anlaşılabilir. Bayrak sahibi olmak, dünyada bağımsız olmak anlamına gelmektedir.

Bayrak sahibi bir millet olarak bağımsızlığımız için binlerce yıldır mücadele etmekteyiz. Birçok devlet kurarak ancak bağımsız bir şekilde yaşamamız gerekliliğine inanmışızdır. Türk devletleri bu bakımdan öncü ve örnek devletlerdir. Bayrağımız hiçbir ülke tarafından çizilerek bir dayatma olarak verilmemiştir. Bunu yapmaları da imkansızdır. Bayrağımız başımızın üstündedir, yüreğimizdedir.

Bayrak Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Bayrak Konulu Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. süpersiniz, ödevim Bayrak Konulu Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.