Başbakan Kars Ziyaretinde

63. Hükümetin başkanı aynı zamanda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni durağı Kars… Başbakan Davutoğlu, AK Parti Kars İl Başkanlığı’nın 5. Olağan Kongresi’ne teşrif edecek.

Krs, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti için hazırlandı. Davutoğlu’nun geleceğine yönelik yoğun güvenlik önlemleri alındı. Başbakan kente ayak basmadan evvel il bütününde ve ayrıca DBP ve HDP il başkanlıkları önünde toplam 600 polis güvenlik çemberi kurdu.

BP ve HDP bina çevresinde özellikle çevik kuvvet ekipleri TOMA’larla bekletiliyor.

DPB ise o gün il başkalığında bir toplantı düzenliyordu. Ayrıca parti kendi kongresini tamamlamıştı. Bu hareketliliğe karşı bir önlemde DPB İL başkanlığında alındı.Ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun tek gündemi kongre değildi. Başbakan saat 14.00’da Erzurum’dan Kars’a geçti ve şehrin en büyük yatırımlarından olan ilk Kars Havalimanı’nın açılış merasimine katılarak açılışı gerçekleştirdi.

Başbakan Davutoğlu’nun sıradaki durakları şehir merkezinde bulunan Ebu’l Hasan Harakani Hz. Türbesi’ydi. Davutoğlu türbeyi ziyaret ettikten sonra planlanan bir şekilde İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Salonu’nda halkı selamlayacak ve kısa bir konuşmada bulunacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.