Balkanlardaki Çocuklar ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda Balkanlardaki çocuklar ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Balkanlar, Avrupa ile Asya toprakları arasında kalan ve Avrupa toprakları üzerinde yer alan bir coğrafyadır. Avrupa devletleri tarafından yıllarca ezilen, zulümlerle boğuşan bir coğrafya olarak Osmanlı Devleti’nden kopmasının ardından sürekli iç karışıklıklar yaşamıştır.

Balkanlarda binlerce insan savaşlardan etkilenerek yaşanan soykırımlardan sonra ailesiz, yetim ve öksüz kalmıştır. Binlerce insan toplu mezarlardan çıkarılarak kabirlere defnedilmiştir. Bu da çocukların daha çok yetim ve öksüz olarak yaşamalarını beraberinde getirmiştir.

Balkanlardaki çocuklar günümüzde modern eğitim, sağlık imkanlarını kavuşmakta ve bunlardan istifade etmekte bazı sıkıntılar da yaşamaktadır. Gerek Türkiye’nin gerekse diğer Müslüman ülkelerin yardımı sayesinde özellikle çocukların ihtiyaçları ivedilikle karşılanmaktadır.

Balkanlar, mümbit toprakları ve güzel havasıyla bilinmektedir. Doğal çevresinin verimli ve zengin olarak ülkeleri sarması Balkanlardaki çocukların sosyal hayatının şekillenmesinde, eğitim yoluyla meslek edinmelerinin gerçekleşmesinde etkili olmaktadır.

Balkanlardaki çalışmalarda çocuklara yönelik yapılan faaliyetler daha çok eğitim, sağlık ve temiz çevre alanlarında gerçekleştirilmektedir. Çocuklar başta olmak üzere çocuklu aileler, ihtiyarlar ve kadınlar için yardımlar oluşturulmakta ve ulaştırılmaktadır.

Balkanlar ile ülkemizin siyasi, sosyal, kültürel ilişkileri en üst seviyede olup yıllardır sürmektedir. İkili ilişkilerde komşuluk ilişkileri gibi yakın temaslar da belirleyici olmaktadır. Bu bakımdan ülkemiz Balkan coğrafyasında oldukça etkili bir ülke olma özelliğine sahiptir.

Balkanlardaki Çocuklar ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.