Atatürk’ün Milli Kültüre Verdiği Önem Kısaca

Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz için göz ardı edilemeyecek bir çok çalışmalar ve yeniliklere imza atmıştır ve ülkesinin geleceğini ve geçmişini etkileyecek bir çok konuda hassas davranmıştır. Bu yazımızda sizlere Atatürk’ün milli kültüre verdiği önem hakkında bilgi vereceğiz.

Mustafa Kemal Atatürk, aynı kültüre sahip olan toplulukların bir millet olabileceğini yıllar boyunca savunmuştur. Çünkü bir milleti ayakta tutan en büyük unsur ortak bir kültürdür.

Yaşayan ve bağımsızlığını devam ettirmek için çabalayan toplumlar ortak bir kültür etrafında birbirlerine kenetlenmiştir ve sahip oldukları kültürleri kuşaktan kuşağa aktarırlar ve yeni gelen nesillere de eğitim-öğretim yollarıyla aktarırlar. Böylece milli kültürü koruma görevi yeni nesillere aktarılır.

Toplumlara ait olan milli kültürler toplumların geçmişlerinden izler taşırken tüm gelenek-görenek, örf ve adetleri hakkında da bilgiler verir. Bu nedenle de milli kültür önemlidir ve Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı süre boyunca milli kültüre önem vermiş ve bunu her konuşmasında da dile getirmiştir.

Atatürk’ün Milli Kültüre Verdiği Önem Kısaca Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.