Atatürk Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Günümüzde üzerinde yaşadığımız vatan çok zor şartlarda bugüne ulaşmıştır. Tarih sahnesine baktığımızda Türkler bu vatanı bu hale getirip bir bayrak altında özgür bir vatan meydana getirmek için bir çok savaşa girmiş ve sayısız şehit vermiştir.

Türk milleti bu zorlu günlerde canlarını dişlerine takarak adeta düşmanlarla dişe diş savaşmıştır. Tam da bu kötü günlerde Türk milletinin üzerine bir güneş doğmuştur; bu güneş Mustafa Kemal Atatürk’tür….

Türk milleti bu eşsiz vatanı, bu toprakları Mustafa Kemal Atatürk’e borçludur diyebiliriz. Çocukluk yıllarında eğitim hayatına atıldığında ülkenin içinde bulunduğu sorunları görmeye başlayan Atatürk, büyüdükçe bu sorunlar üzerinde daha da yoğunlaşmıştır ve bu konuda bir çok araştırmalar yapmıştır ve nihayetinde eğitim hayatı bittikten sonra asker olarak ilk görev yeri olan Şam’da işe koyulmuştur.

Önüne çıkan her engeli kararlılıkla aşan Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin kurtarıcı ve önderi haline gelmiştir. Biz bu eşsiz vatanı ve bu özgürlüğü ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.

Sen rahat uyu Ata’m vatan biz gençlere emanet…

Atatürk Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri İçin Yorumlarınızı Hemen Yorum Kısmından Bize Yazın. 

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.