Anne Baba Hakkı İle İlgili Kompozisyon

Her birey bir anne ve baba sayesinde dünyaya gelir. Anne babalar evlatları için çalışırlar çaba gösterirler ve evlatlarını en iyi şekilde büyütebilmek için, onlara iyi bir gelecek hazırlayabilmek için canlarını dişlerine takarlar. Bizler de bu yazımızda sizler anne baba hakkı ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizler ile paylaşacağız.

ANNE BABA HAKKI

Bizi Allah yaratmıştır ve anne babamız vasıtası ile dünyaya gelmişizdir. Tabiri caizse bu yalan dünyada bizim koruyucularımız annemiz ve babamızdır. Bu nedenle de anne ve babamızın hakkı bizim üzerimizde büyük hakkı vardır.

Anne ve babalarımız bizi dünyaya getirdikten sonra da bizim üzerimizde ellerini çekmezler. Bizim en iyi şartlarda büyümemiz ve en iyi eğitimi alarak iyi bir geleceğe sahip olmamız için çalışırlar, kaç yaşına gelirsek gelelim onlar bizleri hala yeni doğmuş bir çocuk gibi görürler ve hayatın zorlukları ile karşılaşmayalım, zorlukları en kolay şekilde atlatalım diye elimizi hiç bırakmazlar.

Anne ve babamızın bizim üzerimizde ödenemeyecek kadar çok hakları vardır. Çünkü çevremizde çıkarları doğrultusunda bize yanaşan insanlar olsa da onlar çıkarsız ve karşılıksız olarak bizi severler ve korurlar, yemezler bize yedirirler, içmezler bize içirirler, giymezler bize giydirirler. Bu nedenle de anne baba hakkı ödenemeyecek kadar çoktur.

Anne Baba Hakkı İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.