Afrika’daki Çocuklar ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda Afrika’daki çocuklar ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Afrika en önemli kıtalardan biridir. Dünya üzerinde en büyük kıtadır. Afrika kıtasında daha çok sıcak iklimler ve mümbit geniş topraklar bulunmaktadır. Sıradağlar ve geniş ovaların bulunduğu Afrika kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Sıcak iklim özellikleri yeryüzü şekilleri, toprak özellikleri ve iklim üzerinde de etkili olmaktadır.

Afrika’da kıtlık, kuraklık, savaşlar da sürüp gitmektedir. Yıllardır sürmekte olan savaşlar kadın, ihtiyar ve çocuklara da zarar vermektedir. Milyonlarca çocuk aç, sağlıksız ortamlarda, insani ihtiyaçlardan mahrum olarak yaşamaktadır. Bu nedenle salgın hastalıklar, ölümler de çocuklarda sıklıkla görülmektedir.

Su sorunlarının görüldüğü çoğu Afrika bölgelerinde insanlar açlıktan ve susuzluktan hayatını kaybetmektedir. Açlık sosyal hayatı zorlaştırmakta ve hastalıkların yaşanmasıyla ölümlerin artmasına neden olmaktadır. Afrika bu bakımdan yardıma muhtaç bir kıta olarak dünyanın eline bakmaktadır.

Afrika’daki çocukların gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi haklarının sağlanmasında uluslararası kuruluşlar, devletler ve sivil toplum kuruluşları faaliyetler göstermektedir. Bu faaliyetler sayesinde çocuklar için okullar, evler, yetimhaneler yapılmakta ve hemen her ihtiyaçları karşılanarak imkan ve fırsatlar oluşturulmaktadır.

Afrika’ya yardımların ulaştırılmasında görev alan sivil toplum kuruluşları çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasında ve eksikliklerin belirlenmesinde görev alarak gerekli yardımların toplanmasında da çalışmalarını sürdürmektedirler. Böylece dünyada farkındalık oluşturmaktadırlar.

Afrika’daki Çocuklar ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.